Cichsza jazda zimą dzięki oponom Goodyear z technologią Sound Comfort

Cichsza jazda zimą dzięki oponom Goodyear z technologią Sound Comfort
Fot. Goodyear
09.10.2017
Łukasz Kuźmiuk

Po pomyślnym wdrożeniu technologii redukującej hałas w asortymencie opon letnich, Goodyear wprowadza sprawdzone rozwiązanie w ogumieniu zimowym, oferując konsumentom szerszy wybór produktów gwarantujących komfortową jazdę.

 

Cichsza jazda to jeden z warunków czerpania przyjemności z podróży. Komfort podróżujących może jednak zakłócić wiele czynników: wiatr, prędkość jazdy, warunki drogowe, silnik i konstrukcja samochodu, a także hałas opon. Redukcja poziomu hałasu poprzez zmiany konstrukcyjne w oponach jest bardziej efektywna (pod względem kosztu i ciężaru) niż inne rozwiązania inżynieryjne, na przykład zmiany w układzie zawieszenia. Jednym z głównych źródeł odgłosów pochodzących z opon jest rezonans komory, który powstaje na skutek wibracji powietrza w jej wnętrzu i przenosi się na konstrukcję samochodu. Technologia Goodyear Sound Comfort pozwala ograniczyć akustykę w komorze powietrznej opony.

 

Jak to działa? Goodyear nakłada na wewnętrzną stronę opony piankę poliuretanową o strukturze komórek otwartych. Warstwa pianki zmniejsza wibracje powietrza, co przekłada się na przyjemniejsze warunki podróżowania dla kierowców i pasażerów, pozwalając cieszyć się muzyką czy rozmową. Nie wymuszając kompromisów w zakresie osiągów opony, technologia Sound Comfort obniża poziom hałasu w kabinie nawet o połowę w porównaniu ze standardowymi oponami. Pianka jest na tyle lekka, że nie wpływa na żywotność opony, opór toczenia czy prędkość maksymalną.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie