Nowe Volvo XC40 z nowym systemem użytkowania

Nowe Volvo XC40 z nowym systemem użytkowania
Fot. Volvo
26.09.2017
Łukasz Kuźmiuk

Firma Volvo Cars zaprezentowała swój pierwszy model w segmencie małych SUV-ów – XC40. Razem z nim Szwedzi wprowadzają pakiet usług Care by Volvo, dzięki któremu kierowca nie będzie musiał martwić się ubezpieczeniem, przeglądami i opłatami za różnego typu usługi. Polska będzie jednym z siedmiu krajów europejskich, w których ruszy ten projekt.

Firma Volvo Cars chce, aby korzystanie z samochodu było tak proste jak korzystanie z telefonu. Wprawdzie na rynku nie brakuje programów, które pozwalają korzystać z samochodu w ramach miesięcznej opłaty, jednak żaden z nich nie jest tak kompleksowy jak Care by Volvo. Pakiet ten obejmuje m.in. usługi concierge, postawienie i odstawienie samochodu na przegląd oraz dostawę samochodu. Auta objęte Care by Volvo mają także usługę Car Sharingu wewnątrz zaufanej grupy użytkowników – np. w rodzinie. W samochodzie pozostawia się specjalny kluczyk techniczny, który pozwoli korzystać z auta osobie posiadającej w telefonie cyfrowy klucz do auta, który można przesyłać wybranym osobom.

 

Zobacz też: Premiera nowego Volvo XC40

 

Unikalną cechą tego programu jest to, że w siedmiu krajach europejskich model XC40 będzie miał taką samą wysokość miesięcznej opłaty Care by Volvo. Pierwszymi modelami, które program obejmie, będą odmiany XC40 D4 AWD (190 KM) oraz XC40 T5 AWD (247 KM). Miesięczna rata startowa ma wynieść od 2399 zł netto miesięcznie, bez wpłaty początkowej. Program zakłada dwa lata użytkowania samochodu. W ramach stałej opłaty znajduje się ubezpieczenie AC oraz OC pełny pakiet ubezpieczeń. Niezależnie od szkodowości w tym okresie opłata miesięczna pozostaje stała. Użytkownik otrzymuje także pełną opiekę serwisową oraz opony zimowe wraz z wymianą. Raz do roku użytkownik może zamówić usługę zawiezienia samochodu do serwisu, a następnie jego przywiezienie pod dom lub pod inny wskazany adres. Care by Volvo daje także możliwość wynajmu większego samochodu Volvo np. XC60 lub V90 - samochód można wynajmować równolegle do użytkowanego XC40. Samochody w ramach raty mają także uruchomiony system Volvo On Call, który daje możliwość sterowania za pomocą aplikacji wybranymi funkcjami auta.

Pakiet Care by Volvo będzie dostępnym w nowym Volvo XC40 w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Norwegii, Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Pozostałe rynki zostaną objęte usługą w późniejszym czasie. Początkowo propozycja ta będzie kierowana do firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, ale z czasem będzie dostępna także dla osób fizycznych.

 

Fot. Volvo

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie