350-konny Fiat 500 z silnikiem Alfy Romeo 4C

350-konny Fiat 500 z silnikiem Alfy Romeo 4C
Źródło: YouTube.com
22.09.2017
Łukasz Kuźmiuk

Seryjny Fiat 500 raczej nie kojarzy się ze sportową jazdą, chyba że mówimy o Abarthach 500. Co jednak, gdy nawet Abarthy stają się niewystarczające? Wtedy do akcji wkraczają specjaliści od modyfikowania wozów, w tym także z firmy Giannini, którzy stworzyli małego potworka.

 

Ten projekt trafia idealnie w mój gust. Uwielbiam małe, mocne, które nie tylko są bardzo szybkie, ale także dzięki swoim niewielkim wymiarom pozwalają na sprawniejsze poruszanie się na drogach. Ktoś w firmie Giannini wpadł na pomysł, by z tyłu 500-tki wpakować turbodoładowany silnik 1.75 l z Alfy Romeo 4C, a samą jednostkę napędową dodatkowo podkręcić. Efekt końcowy to 350 KM przekazywane na tylną oś za pośrednictwem manualnej skrzyni biegów. Samo włożenie nowego silnika to nie wszystko. Nie obyło się bez modyfikacji nadwozia, dzięki której Fiat 500 jest baaardzo szeroki, nowego zawieszenia, skuteczniejszego układu hamulcowego z 6-tłoczkowymi zaciskami na przedniej osi, a także nowego układu wydechowego.

 

Pojawiły się plotki, że Giannini 350 GP, bo tak nazywa się ten projekt, powstanie w większej liczbie egzemplarzy. Mówi się o 100 wozach, a każdy z nich miałby kosztować około 150 tys. euro.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie