21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

21 września - Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych
20.09.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

21 września 2017 roku, we wszystkich krajach europejskich, odbędzie się druga edycja 24-godzinnych działań po kryptonimem EDWARD (European Day Without A Road Death). Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych zorganizowano podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Akcja EDWARD ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. 21 września ubiegłego roku, na drogach 30 państw biorących udział w działaniach, zginęły 43 osoby, czyli o 39% mniej niż w analogicznym dniu 2015 roku. W 19 państwach w tym dniu nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego, jednak w Polsce zginęło wtedy 9 osób.

 

Zobacz też: "Dzień bez samochodu" już 22 września

 

Z całą pewnością założenie zredukowania do zera liczby śmiertelnych wypadków drogowych jest bardzo trudne do osiągnięcia w praktyce, ale długoterminowym celem jest ograniczanie do minimum liczby ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych na drogach całego świata.

 

Powyższa inicjatywa została poparta przez m.in. Komisję Europejską, Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC), Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Wielkiej Brytanii oraz policje wszystkich państw, będących członkami TISPOL.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie