Oto nowe Renault Megane R.S.

Oto nowe Renault Megane R.S.
Fot. Renault
19.09.2017
Łukasz Kuźmiuk

Na to auto czekało wielu fanów kompaktowych hot hatchy. Poprzednie generacje Renault Megane R.S. słynęły ze świetnego prowadzenia, mocnych silników i generowania dużej radości z jazdy. Czy z nowym wcieleniem sportowego hatchbacka z Francji będzie podobnie?

 

Nowe Renault Megane RS wyposażono w silnik pochodzący z Alpine 110 - inżynierowie nieco zmodyfikowali głowicę oraz turbosprężarkę. Turbodoładowany motor benzynowy o pojemności 1.8 litra generuje 280 KM, co w obecnych czasach nie robi większego wrażenia – rywale dysponują podobną, a nawet większą mocą. Jednostkę napędową połączono z 6-biegową skrzynią manualną (za to plus), aczkolwiek klienci mogą zdecydować się na opcjonalną dwusprzęgłową przekładnię automatyczną EDC. Bardziej hardcorowa wersja Cup otrzymała również tzw. szperę. Niestety przyspieszenie i prędkość maksymalna nie są znane, ale wiadomo, że sprint do "setki" trwa mniej niż 6 sekund.

 

 

Nowe Renault Megane R.S. jako jedyne w swojej klasie zostało wyposażone w układ czterech skrętnych kół. System 4Control ma za zadanie poprawić stabilność auta podczas szybkiej jazdy, a także poprawić zwrotność pojazdu przy niższych prędkościach. Warto również wspomnieć o wersji Trophy, która pojawi się za jakiś czas, dysponującą mocą na poziomie 300 KM i niższą wagą. Renault tym modelem będzie chciało pobić ustanowić najlepszy czas przejazdu dla aut przednionapędowych na torze Nurburgring.

 

Sprzedaż nowego Renault Megane R.S. ruszy w grudniu bieżącego roku.

Polecane wideo

Oto nowe Renault Megane R.S.
Oto nowe Renault Megane R.S. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie