Oto nowe Suzuki Swift Sport

Oto nowe Suzuki Swift Sport
Fot. Suzuki
18.09.2017
Łukasz Kuźmiuk

Suzuki w końcu pokazało Swifta w wersji Sport. Czy japoński hot hatch będzie w stanie rywalizować z takimi wozami jak np. Ford Fiesta ST lub Renault Clio R.S.?

 

Pod maską Suzuki Swifta Sport znalazł się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.4 litra, generujący 140 KM i 230 Nm. To właśnie niska, na tle konkurencji, moc sprawia, że małe Suzuki raczej nie będzie trudnym rywalem dla 200-konnych przeciwników. Motor połączono z 6-biegową skrzynią manualną, a napęd jest przekazywany na przednie koła.

 

 

Japończycy nie chwalą się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h, a szkoda, ponieważ bardzo mnie to ciekawi. Warto dodać, że nowe Suzuki waży zaledwie 970 kg, co oznacza, że jest o 80 kg lżejsze od poprzednika i około 230 kg lżejsze od obecnej generacji Renault Clio R.S. Czy niska masa będzie w stanie na tyle zrekompensować braki w mocy, by nawiązać walkę z pozostałymi hot hatchami? Okaże się już niebawem.

 

Suzuki Swift Sport od swoich nieusportowionych braci różni się nie tylko silnikiem. Nadwozie zyskało nowe zderzaki, małą lotkę na klapie bagażnika, dwie końcówki układu wydechowego, a w nadkolach pojawiły się 17-calowe koła. W kabinie pasażerskiej zagościły sportowe fotele oraz czerwone detale.

 

Nowy Swift Sport trafi do salonów na początku przyszłego roku.

Polecane wideo

Oto nowe Suzuki Swift Sport
Oto nowe Suzuki Swift Sport - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie