Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet: dzieło sztuki na kołach

Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet: dzieło sztuki na kołach
Fot. Mercedes-Maybach
21.08.2017
Łukasz Kuźmiuk

Pamiętacie zeszłoroczny koncept Mercedesa, Vision 6? W tym roku nadszedł czas na zaprezentowanie Mercedesa-Maybacha Vision 6 w wersji ze składanym dachem. Jest równie piękny!

 

Spójrzcie tylko na niego - nieziemsko długa maska, krótka, cudownie zaprojektowana kabina pasażerska i piękny, długi tył. Proporcje tego wozu wręcz zniewalają. Olbrzymie wrażenie robią też połacie gładkiego nadwozia, które tylko w nielicznych miejscach zostało ozdobione przetłoczeniami. Całość prezentuje się bardzo ekskluzywnie i aż przykro robi się na wieść, że tego auta raczej nie ujrzymy na zwyczajnej drodze.

 

 

Pod maskę trafił silnik elektryczny o mocy 750 KM, a koncepcyjny Mercedes jest w stanie przejechać na jednym pełnym ładowaniu 500 km. Piękny kabriolet jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 4 s, a jego prędkość maksymalna to ograniczone elektronicznie 250 km/h. Co ciekawe, pod maską jest tyle przestrzeni, że znalazło się miejsce nawet na walizki i zestaw piknikowy.

 

Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że jednak ktoś odważy się na wdrożenie Vision 6 Cabriolet do produkcji. Ech, marzenia...

 

Polecane wideo

Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet: dzieło sztuki na kołach
Mercedes-Maybach Vision 6 Cabriolet: dzieło sztuki na kołach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie