Nowe auto elektryczne od Nissana: e-NV200

Nissan zwiększa swoją ofertę aut elektrycznych, w czerwcu do pierwszych klientów trafią nowe elektryczne vany.
Nowe auto elektryczne od Nissana: e-NV200
Osobowa wersja e-NV200 będzie mogła zabrać pięć osób. zdj. Nissan
11.06.2014

Nissan NV200 to niewielki Van produkowany w Japonii od 2009 roku. Auto dzieli płytę podłogową m. in. z Renault Clio i występuje w wersji dostawczej i osobowej. W maju tego roku w hiszpańskich zakładach Nissana w Barcelonie rozpoczęła się produkcja jego elektrycznej wersji e-NV200, w tym miesiącu elektryczny van wchodzi do sprzedaży. Czy i kiedy będzie dostępny w Polsce jeszcze nie wiadomo.

 

Elektrycznego dostawczaka powinni docenić klienci z centr miast, w których obowiązują obostrzenia dotyczące emisji spalin. zdj. Nissan

 

Nissan liczy, ze e-NV200 powtórzy sukces LEAFa, zwłaszcza, że małe dostawcze autko, które nie emituje zanieczyszczeń doskonale sprawdzi się w centrach miast jako wóz zaopatrzeniowy. Osiągi nowego elektrycznego Nissana mają być tylko nieco gorsze od LEAFa: zasięg ok 140km i prędkość maksymalna 120 kmh. Do wersji dostawczej zmieszczą się dwie europalety, a w osobowej wygodnie będzie mogło podróżować 5 osób i spory bagaż. Ciekawe czy bułki dostarczone do sklepu elektrycznym dostawczakiem będą smakować inaczej niż te dowiezione klasycznym dieslem?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie