Oto nowy Rolls-Royce Phantom!

Oto nowy Rolls-Royce Phantom!
Rolls-Royce Phantom/fot. Rolls-Royce
28.07.2017
Łukasz Kuźmiuk

Rolls-Royce Phantom poprzedniej generacji był uważany za jedną najbardziej luksusowych limuzyn na świecie. Auto to było produkowane aż przez 14 lat, więc nadeszła pora na jego następcę. Oto nowy Rolls-Royce Phantom!

 

Ósma generacja brytyjskiej limuzyny wydaje się być jedynie odświeżeniem poprzednika, ale to zupełnie nowy wóz. Nowy Phantom powstał na zupełnie nowej płycie podłogowej, która w przyszłości zostanie wykorzystana w kolejnych modelach marki, w tym także nadchodzącym SUV-ie. Nowa płyta jest sztywniejsza niż wcześniejsza, a ponadto umożliwia tworzenie unikatowych wersji nadwoziowych. To oznacza, że klienci Rolls-Royce mający pękate portfele, prawdopodobnie będą mogli zamawiać pojazdy jeszcze bardziej dopasowane do własnych wymagań. Brytyjczycy chcą wrócić do tradycji karosowania aut, czyli tworzenia unikalnych karoserii dla danego modelu.

 

 

Nowy Rolls-Royce Phantom to także nowe technologie użyte w autach brytyjskiej marki. Nowa limuzyna otrzymała m.in. laserowe przednie światła, system kamer 360 stopni, aktywne pneumatyczne zawieszenie, a w kabinie pasażerskiej pojawiły się ekrany multimedialne i wyświetlacz HUD. Co ciekawe, do wygłuszenia wnętrza użyto materiałów o łącznej masie 130 kg, dzięki czemu (podobno) siedząc na tylnej kanapie usłyszymy jedynie tykanie pokładowego analogicznego zegarka.

 

Pod maską wciąż tkwi silnik V12 o pojemności 6,75 litra, jednak teraz jest podwójnie turbodoładowany. Motor generuje 563 KM i 900 Nm, a zespolono go z ośmiobiegową przekładnią. Kolejna ciekawostka - przekładnia korzysta m.in. ze wskazań GPS-u, przez co redukcje przełożeń następują jeszcze zanim dojedziemy do zakrętu lub wzniesienia.

Polecane wideo

Oto nowy Rolls-Royce Phantom!
Oto nowy Rolls-Royce Phantom! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie