Toyota sprzedała w Polsce ponad 25 tys. samochodów hybrydowych

Toyota sprzedała w Polsce ponad 25 tys. samochodów hybrydowych
27.07.2017
Łukasz Kuźmiuk

Toyota właśnie pochwaliła się liczbą sprzedanych w Polsce samochodów hybrydowych. Wczoraj, tj. 26 lipca, łączna sprzedaż hybryd japońskiego producenta przekroczyła 25 tys. egzemplarzy – ostatnie 5 tys. aut tego typu Polacy kupili w ciągu 5 miesięcy. W bieżącym roku najchętniej wybieranymi modelami hybrydowymi marki są C-HR Hybrid, Auris Hybrid i RAV4 Hybrid.

 

Zobacz też: Za kilka dni ruszy sprzedaż Toyoty Yaris GRMN przez internet

 

W naszym kraju najwięcej sprzedano Aurisów Hybrid - od jego debiutu w 2010 roku kupiono 11385 egzemplarzy. Na drugim miejscu znalazła się Toyota Yaris Hybrid - ten model wybrało 5621 nabywców. Na najniższym stopniu podium znalazł się model RAV4 Hybrid, który znalazł aż 3700 nabywców, a warto dodać, że ta wersja pojawiła się na polskim rynku w kwietniu ubiegłego roku. Wynik Toyoty C-HR Hybrid, której sprzedaż trwa od końca 2016 roku, zbliża się do 3000 aut (2 918 egz.).

W polskich salonach jest dostępnych 7 modeli Toyoty z napędem hybrydowym, począwszy od miejskiego Yarisa, przez kompaktowego Aurisa z nadwoziem hatchback i kombi (Touring Sports), średniej wielkości liftbacka Prius i Prius Plug-in Hybrid, crossovera C-HR, 7-osobowego mnivana Prius+, aż po rodzinnego SUV-a RAV4.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie