Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang kradnący auta w Europie

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang kradnący auta w Europie
Fot. Policja
19.07.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Funkcjonariusze lubelskiego CBŚP od kilku miesięcy zajmowali się rozpracowaniem zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami pojazdów. Ustalili skład grupy i zaplanowali akcję zatrzymań. Jednocześnie w woj. mazowieckim i lubelskim zostało zatrzymanych czterech mężczyzn w wieku od 31 do 43 lat. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania, policjanci znaleźli narzędzia służące do włamań do pojazdów. Trafili także na dziuplę samochodową w powiecie parczewskim, w której był częściowo zdekompletowany Citroen C4 skradziony w Kielcach i podzespoły samochodowe pochodzące z kilkunastu pojazdów skradzionych w Polsce, Niemczech, Belgii oraz Wielkiej Brytanii.

 

 

Grupa przestępców ma na koncie kilkadziesiąt kradzieży i prób kradzieży pojazdów w  województwach: lubelskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim oraz podkarpackim. W prokuraturze okręgowej w Lublinie mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się  kradzieżami pojazdów i paserstwa pojazdów. Jeden z nich usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Zatrzymane osoby są dobrze znane policji - były już notowane za pobicia, włamania, kradzieże.

Decyzją sądu rejonowego w Lublinie trzech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Planowane są kolejne zatrzymania.

Polecane wideo

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang kradnący auta w Europie
Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło gang kradnący auta w Europie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie