Jaguar E-Pace: kolejny SUV w gamie brytyjskiego producenta

Jaguar E-Pace: kolejny SUV w gamie brytyjskiego producenta
Jaguar E-Pace/fot. Jaguar
18.07.2017
Łukasz Kuźmiuk

Moda na SUV-y trwa w najlepsze, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że kolejni producenci chcą mieć tego typu pojazd w swojej ofercie. Nawet Bentley nie ugiął się przed tym trendem, a Rolls-Royce aktualnie pracuje nad swoim pierwszym SUV-em. Jaguar jakiś czas temu zaprezentował F-Pace'a, a teraz nadeszła pora na premierę jego mniejszego brata, czyli E-Pace'a.

 

 

Najnowsze dziecko Jaguara z przodu przypomina nieco sportowego F-Type'a, jednak sylwetka jest zbliżona do F-Pace'a. Auto mierzy 4395 mm długości, rozstaw osi wynosi 2681 mm, a w kabinie pasażerskiej wygospodarowano miejsca dla pięciu osób. Oczywiście w środku SUV-a nie mogło zabraknąć elektronicznych gadżetów - do użytku kierowcy oddano takie bajery jak m.in. system multimedialny z 10-calowym wyświetlaczem, ekran o przekątnej 12,3 cala zastępujący tradycyjne zegary oraz lokalną sieć 4G Wi-Fi. Bagażnik ma pojemność aż 577 litrów.

 

Gama jednostek napędowych składa się z pięciu motorów, a każdy z nich ma dwa litry pojemności. Turbodiesle występują w trzech wariantach: 150 KM (380 Nm), 180 KM (430 Nm) i 240 Km (500 Nm). Silniki benzynowe są dwa: 249-konny (365 Nm) i 300-konny (400 Nm). Najmocniejszy wariant pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 6,4 s, a prędkość pojazdu ograniczono do 243 km/h. W zależności od konfiguracji E-Pace może być wyposażony w 6-biegową skrzynię manualną lub 9-stopniową przekładnię automatyczną, zaś napęd może być przenoszony na przednią lub obie osie. 

 

Polecane wideo

Jaguar E-Pace: kolejny SUV w gamie brytyjskiego producenta
Jaguar E-Pace: kolejny SUV w gamie brytyjskiego producenta - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie