Tonke Campers: barakowozy high end

W sumie można powiedzieć, że to wybryk natury. No bo kto przy zdrowych zmysłach kupi sobie barakowóz za 400 tysięcy złotych?
Tonke Campers: barakowozy high end
Barakowóz po holendersku. Zdjęcie: Tonke Campers
10.06.2014
Rafał Jemielita

Holenderska firma Tonke Campers buduje barakowozy turystyczne. Wiem, że to się może niektórym źle skojarzyć, bo u nas barakowozy to "na budowach i syfiastych działkach" (wybaczcie sformułowanie), ale w Holandii takie coś bawi. Zwłaszcza, że Tonke Campers są ze szlachetnej sklejki, drewna i polerowanego metalu więc koszt – szacowany na 96-170 tysięcy euro (na szczęście włączając Mercedesa Sprintera, który służy za pojazd-matkę) – jest całkiem zrozumiały. Tonke Campers mają kompletnie wyposażenie kempingowe (włączając toaletę chemiczną), a nadto da się je zdjąć z podwozia. Po co? Jak to. Przecież do mieszkalne domy. Jak komuś się nie podoba samochód na plaży, to go po prostu mieć w pobliżu nie musi. Ot, dowieźć, zdjąć, postawić, a cztery kółka na najbliższy parking. 

A to już pełnia szczęścia, czyli przewoźny garaż. W ten sposób na kempingu można mieć mały dom, prawie jak prawdziwy. Zdjęcie: Tonke Campers

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie