Jaguar XE SV Project 8: piekny, mocny, limitowany

Jaguar XE SV Project 8: piekny, mocny, limitowany
Fot. Jaguar
30.06.2017
Łukasz Kuźmiuk

Jaguar XE SV Project 8 to auto stworzone przez dział SVO (Special Vehicle Operations) należący do brytyjskiej marki, specjalizujący się w nietypowych projektach. Pod maską sedana zagościło pięciolitrowe, wspomagane kompresorem V8, z którego wyciśnięto aż 600 KM. Taka moc w połączeniu z napędem na wszystkie koła skutkuje przyspieszeniem 0-100 km/h w zaledwie 3,3 s, a prędkość maksymalna pojazdu to aż 321 km/h.

 

Silnik to nie wszystko, dlatego inżynierowie zastosowali w Jaguarze sportowe zawieszenie coil over z możliwością obniżenia o kolejne 15 mm np. na torze, tylny dyferencjał z chłodnicą, ceramiczny układ hamulcowy oraz płaską podłogę. Body kit wykonano z włókna węglowego, a tylny spojler jest regulowany, dzięki czemu kierowca może dostosować docisk aerodynamiczny do swoich potrzeb.

 

 

Kabina pasażerska może być skonfigurowana w dwóch wariantach - z tylną kanapą lub na sportowo. W drugim przypadku zamiast kanapy wstawiana jest półklatka bezpieczeństwa, a zwykłe pasy bezpieczeństwa są zamieniane na czteropunktowe odpowiedniki.

 

Jaguar zapowiedział, że powstanie zaledwie 300 egzemplarzy XE SV Project 8. Za każdy z nich będzie trzeba zapłacić nieco ponad 700 000 złotych.

 

Polecane wideo

Jaguar XE SV Project 8: piekny, mocny, limitowany
Jaguar XE SV Project 8: piekny, mocny, limitowany - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie