Rolls Royce Sweptail: jedyny taki Rolls-Royce na świecie

Rolls Royce Sweptail: jedyny taki Rolls-Royce na świecie
Fot. Rolls-Royce
29.05.2017
Łukasz Kuźmiuk

Podczas tegorocznej edycji Concorso d’Eleganza Villa d’Este nad włoskim jeziorem Como Rolls-Royce zaskoczył wszystkich. Brytyjczycy zaprezentowali wyjątkowy i niepowtarzalny samochód, stworzony na zamówienie klienta. Bardzo bogatego klienta, ponieważ za jedyne w swoim rodzaju auto przyszło mu zapłacić 48 mln zł!

 

 

Co wyróżnia model Sweptail? Powstał w jednym egzemplarzu i specjalnie na ten projekt stworzono nową karoserię. O ile pozostali klienci wybierając Rolls-Royce'a musieli decydować się na Phantoma, Ghosta lub inny model dostępny w gamie, o tyle nabywca Sweptaila zażyczył sobie czegoś specjalnego i tylko dla niego. Rolls-Royce Sweptail powstawał przez kilka lat, ale warto było czekać, ponieważ efekt końcowy robi olbrzymie wrażenie.

 

Sprawdź też: Rolls Royce Black Badge – wrażenia z jazdy ciemniejszą stroną Ghosta i Wraitha [TEST PLAYBOYA]

 

Pod względem stylistyki luksusowe coupe nawiązuje do jachtów i pojazdów z lat 20. ubiegłego wieku. Większość elementów została wykonana ręcznie, a w kabinie pasażerskiej nie brakuje luksusowych i egzotycznych materiałów. Olbrzymie wrażenie robi drewno użyte do wykończenia przestrzeni za fotelami i bagażnika. Co ciekawe, projektantom udało się wygospodarować miejsce na kryształowe kieliszki i szampana, a także zaprojektować schowki na teczki.

 

Polecane wideo

Rolls Royce Sweptail: jedyny taki Rolls-Royce na świecie
Rolls Royce Sweptail: jedyny taki Rolls-Royce na świecie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie