Kubica punktuje, Ogier najszybszy

Sebastian Ogier, bezbłędny na wymagających oesach rajdu Sardynii po raz kolejny zapisał na swoje konto zwycięstwo w rundzie WRC. Robert Kubica był 8.
Kubica punktuje, Ogier najszybszy
Rajd Sardynii 2014
09.06.2014
Michał Trocki

Ogier zwyciężył w tym sezonie w czterech z sześciu rozegranych rund i jest najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tytułu mistrza świata. Podczas włoskiej rundy dość skutecznie przeszkadzał mu Jari-Matti Latvala, jednak opona przebita na jednej z sobotnich prób sprawiła, że fin zakończył rywalizację na 3 miejscu. Podium uzupełnił Mads Ostberg.

 

Robert Kubica z Maćkiem Szczapaniakiem rozpoczęli szybko, plasując się w pierwszej piątce klasyfikacji. Niestety na jednym z sobotnich odcinków polski kierowca urwał koło i nie ukończył etapu. Regulamin WRC dopuszcza jednak powrót na trasę następnego dnia. Polski kierowca skorzystał z tej możliwości ostatecznie kończąc rajd na 8 pozycji i zdobywając kolejne punkty w klasyfikacji sezonu.

 

Tak przygodę z kołem komentował na Facebooku pilot Roberta:

 „Niestety 2 pętla dzis nie była dla nas dobra. Na starcie 12 oesu pomyliłem przełącznik interkomu i mieliśmy zakłócenia z radia w czasie jazdy. Finalnie udało mi sie to usunąć ale z pewnością nie pomogło to Robertowi w jeździe a i mi zakłóciło koncentrację . No a potem przytrafil sie nieszczęsny Kamień. Cóż mozna powiedzieć. Błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi.”

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie