Następca Skody Yeti już jest! Oto nowa Skoda Karoq!

Następca Skody Yeti już jest! Oto nowa Skoda Karoq!
Skoda Karoq/fot. Skoda
22.05.2017
Łukasz Kuźmiuk

Skoda rozszerza swoją gamę SUV-ów. Po bardzo dobrze przyjętym przez rynek modelu Kodiaq Czesi szykują się do wprowadzenia do sprzedaży nieco mniejszego modelu o nazwie Karoq.

 

Nowa Skoda Karoq to następczyni Skody Yeti. Auto mierzy 4382 mm długości (to około 10 cm mniej od Volkswagena Tiguana), 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2638 mm, co powinno przełożyć się na sporą ilość przestrzeni dla pasażerów. Bagażnik ma 521 litrów pojemności, a po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń bagażowa pomieści bagaże o objętości nawet 1810 litrów.

 

 

Wnętrze nowej Skody Karoq jest typowe dla aut tej marki - jest proste, schludne i funkcjonalne. W kabinie pasażerskiej projektanci zastosowali oświetlenie LED-owe, na desce rozdzielczej może znaleźć się ekran dotykowy z systemem multimedialnym Columbus lub Amundsen, a zegary przed kierowcą są teraz cyfrowe. Co ciekawe, producent stworzył też aplikację pozwalającą zdalnie sprawdzić stan pojazdu.

 

Gama jednostek napędowych Skody Karoq będzie składać się z pięciu motorów. Silniki benzynowe to 1.0 TSI (115 KM) i 1.5 TSI (150 KM), zaś rodzina turbodiesli składa się z 1.6 TDI (115 KM) oraz dwóch wariantów 2.0 TDI (150 KM i 190 KM). W zależności od konfiguracji motory połączono z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi lub 7-biegowymi przekładniami automatycznymi. Wersja z najmocniejszym "ropniakiem" standardowo wyposażona jest w napęd na wszystkie koła.

 

Nowa Skoda Karoq pojawi się w salonach jeszcze w tym roku.

 

Polecane wideo

Następca Skody Yeti już jest! Oto nowa Skoda Karoq!
Następca Skody Yeti już jest! Oto nowa Skoda Karoq! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie