Bicie rekordu Guinessa w paleniu gumy motocyklem

20 maja 2017r. w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowa impreza-bicie rekordu Guinnessa w jeździe na motocyklu z jednoczesnym tzw. paleniem gumy.
Bicie rekordu Guinessa w paleniu gumy motocyklem
16.05.2017
Michał Trocki

Dotychczasowy rekord został ustanowiony rok temu w Stanach Zjednoczonych i wynosi nieco
ponad 2 mile (ok. 3,6 km). W Rzeszowie zaplanowano pokonanie dystansu trzech mil, czyli ok. 5 km. Z dotychczasowym rekordem zmierzy się pochodzący z Płocka Maciej „DOP” Bielicki, legenda polskiego stuntu, czyli akrobatycznej jazdy na motocyklu, i jedyny w kraju stunter wykonującym tricki na Harleyu.

 

Próba ustanowienia nowego rekordu zostanie podjęta na najnowszym modelu Harley-Davidson Street Rod, którego premiera odbyła się w marcu 2017 roku.


Maciek - twórca i główny bohater projektu Stunt Story - na próbach ten rekord już pobił. Teraz chcemy, żeby zrobił to oficjalnie, przed naszym salonem w Rzeszowie, a jego wynik został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa” – zapowiada Stanisław Myszkowski, szef GOC Harley-Davidson.

Wyczyn, którego zamierza dokonać Maciej „DOP” wymaga ogromnych umiejętności.

„Po 300 metrach jazdy z paleniem gumy blokują się hamulce, płyn się gotuje i nie można ich już puścić” –opisuje Stanisław Myszkowski. „Przez cały czas przejazdu, czyli ok. 10 minut, trzeba cały czas naciskać hamulec ręką, przenieść cały ciężar ciała na przód motocykla, aby jak najbardziej odciążyć tylne koło, i jednocześnie kontrolować maszynę stale paląc gumę. Jeśli ten proces zostanie choć na moment przerwany, rekord nie zostanie uznany. W takiej sytuacji trzeba zmienić klocki hamulcowe, opony i zaczynać od nowa. Kierowca też musi odpocząć, ponieważ tego typu panowanie nad motocyklem wymaga sporej siły. Stunter z jednej strony doprowadza do krytycznych przeciążeń na maszynie, z drugiej dzięki temu driftuje tam, gdzie chce, co razem daje niesamowity efekt i ekscytujące widowisko” - kończy Myszkowski.


To wyjątkowe wydarzenie będzie połączone z piknikiem rodzinnym, który odbędzie się na placu przy rzeszowskim salonie Harleya. Tych, którzy nie będą mogli odwiedzić Rzeszowa zapewniamy, że relacja z tego wydarzenia pojawi się na naszym portalu.

 

Plan imprezy:

 

Data: 20 maja 2017r. (sobota)
Miejsce: Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, ul. Ludwika Chmury 4

Program:
10:00 – Otwarcie salonu GOC Harley-Davidson oraz rozpoczęcie imprezy
10:30 – Zamknięcie drogi dla ruchu
11:00 – Powitanie gości i prezentacja najnowszego modelu Harley-Davidson Street-Rod
11:15 - Rozpoczęcie bicia rekordu Guinnessa*
13:00 – 16:00 – Atrakcje w salonie i na parkingu GOC Harley-Davidson
16:00 – Zakończenie imprezy

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie