Nissan Leaf weźmie udział w Rajdzie Mongolii!

Nissan Leaf weźmie udział w Rajdzie Mongolii!
Fot. Nissan
11.05.2017
Łukasz Kuźmiuk

Do odważnych świat należy, dlatego już 16 lipca grupa śmiałków wystartuje w pełni elektrycznym Nissanem Leafem w liczącym aż 16 tys. km długości Rajdzie Mongolii. Ta nietypowa impreza organizowana jest od 2004 roku i ma za zadanie zbierać pieniądze na cele charytatywne. Trasa rajdu prowadzi z Londynu, przez góry, pustynie, stepy Europy oraz Azji i kończy się w Mongolii. Co ciekawe, uczestnikom wolno korzystać wyłącznie z małych samochodów z silnikami o pojemności poniżej 1 litra, a załogi nie mają żadnego zaplecza technicznego - w razie kłopotów są zdani tylko na siebie.

 

 

Sprawdź też: Rekordowe wyniki sprzedaży Nissana w Europie

 

Elektrycznego Nissana Leafa wystawi grupa Plug In Adventures, promująca samochody elektryczne. Pojazd nazwany Leaf AT-EV (All Terrain Electric Vehicle — „samochód elektryczny na każdy teren”) to zmodyfikowany egzemplarz Nissana w wersji Acenta 30 kWh, którego zasięg wynosi do 250 km na jednym ładowaniu. Firma RML Group, która zajęła się przebudową japońskiego "elektryka", zamontowała w aucie nowe koła i opony, które zniosą trudy podróży, spawane osłony pod wahaczami, przewody hamulcowe w ochronnym oplocie i osłonę spodu silnika z aluminiowej blachy o grubości 6 milimetrów. Ponadto na dachu pojawił się bagażnik z niskonapięciową listwą świetlną, oświetlającą drogę przed samochodem z siłą 16 400 lumenów.

 

Relację z wyprawy będzie można śledzić na profilu Pluginadventure na Twitterze lub na www.facebook.com/pluginadventures.

 

Polecane wideo

Nissan Leaf weźmie udział w Rajdzie Mongolii!
Nissan Leaf weźmie udział w Rajdzie Mongolii! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie