Nowy Peugeot 308 - pełen zaawansowanych technologii

Francuski koncern zaprezentował dziś najnowszą wersję swojego najpopularniejszego modelu czyli 308.
Nowy Peugeot 308 - pełen zaawansowanych technologii
05.05.2017
Michał Trocki

Każda nowa wersja Peugeota 308 jest bardziej agresywna. Nie inaczej jest teraz. Samochód nabrał charakteru głownie za sprawą olbrzymiej atrapy chłodnicy i świateł sprawiających, że auto wygląda jakby marszczyło brwi.

 

Pod maską szeroka gama silników znanych z innych modeli francuskiego koncernu oraz oczywiście możliwość wybrania skrzyni manualnej i automatycznej. Ta ostatnia występować będzie również w wersji 8-stopniowej co jest rzadkością w tym segmencie pojazdów. Z silników najciekawiej zapowiadają się dwa diesle 180 i 130 konny spełniające wyśrubowane normy Euro 6c.

 

Nowy Peugeot 308 proponuje wzbogaconą ofertę systemów wspomagania prowadzenia, obejmującą 8 systemów najnowszej generacji, w tym automatyczny system awaryjnego hamowania (Active Safety Brake) i system aktywnego monitorowania pasa ruchu (Active Lane Departure Warning). Wprowadzony po raz pierwszy przez Grupę PSA aktywny tempomat jest obecnie dostępny z funkcją „Stop” dla wersji z automatyczną skrzynią biegów i z funkcją 30 km/h dla wersji z manualną skrzynią biegów.

 

Nowego Peugeot 308 wyposażono w system Visiopark 1 z kamerą cofania o polu widzenia 180° i funkcją Park Assist. W ten sposób parkowanie stało się jeszcze prostsze. Podczas wykonywania manewru parkowania, system mierzy ilość wolnego miejsca do zaparkowania i steruje obrotami kierownicy bez udziału kierowcy.

 

Możliwość zachowania łączności ze światem w kabinie samochodu jest życzeniem wielu klientów, i‑Cockpit w nowym Peugeot 308 ma funkcję Mirror Screen, która umożliwia wyświetlenie funkcji smartfona na ekranie dotykowym samochodu. Oferta „Triple play” jest kompatybilna z protokołami łączności Mirrorlink, Android Auto i Apple CarplayTM. Nowy system nawigacji 3D jest wyposażony w funkcję poleceń głosowych. Nawigacja ta, odznaczająca się bardzo krótkimi czasami reakcji i połączona z TomTom Traffic, pozwala zoptymalizować trasę i czas przejazdu dzięki monitorowaniu ruchu na drodze w czasie rzeczywistym.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie