Motoryzacyjna lista przebojów disco polo

Wybraliśmy 5 „przebojów” w których wykonawcy śpiewają o samochodach. Podczas pisania tego artykułu nie ucierpiał żaden dziennikarz. Cudem.
Motoryzacyjna lista przebojów disco polo
zdj.: youtube.com
05.05.2017
Michał Trocki

5.
Nasze zestawienie otwiera utwór pt.: „BMA” duetu Vizza i V-project. Wokalistka śpiewa o tym, że chce kupić sobie samochód a jedynym, którego zakup rozważa jest tytułowa beema. Model może być dowolny ważne, żeby była niebita i miała skórzane fotele. Artystka nie ma wątpliwości, wszak jak śpiewa „najlepsza maszyna to jest beema”.

 

 

4.
Numer 4 to DJ Zordon i jego “Golf III”. Niezwykle atrakcyjny teledysk i ciekawa linia melodyczna idealnie komponują się z tekstem piosenki, z którego dowiadujemy się, że jeden z najpopularniejszych modeli Volkswagena działa na kobiety jak hiszpańska mucha. Autor wyśpiewuje również, że do swojego nowego auta przesiadł się z malucha i, że Golf zaskakuje go bezawaryjnością.

 

 

3.
Na najniższym stopniu podium Diley I utwór “Iza z Matiza”. Utwór bardziej o pracownikach serwisów samochodowych niż konkretnej marce.  Pan piosenkarz w rytm skocznej muzyki wychwala wspaniałe życie mechanika. Kiedyś mówiło się, że za mundurem panny sznurem.  Dziś jest inaczej: „Iza z Matiza, Agata z Fiata…, Lena z Citroena, Monika z ciągnika, każda fajna laska kocha mechanika”.

 

 

2.
Na 2 miejscu klasyka gatunku - Tomasz Niecik i jego utwór “Cztery osiemnastki”. Właściwie to wciąż nie wiem czy chodzi o felgi i opony czy dziewczyny.

Moja ulubiona zwrotka to zdecydowanie:
„Pierwsza była zacna, szprycha jak ta lala
Kiedy szła bulwarem całkiem doskonała
Druga była ciemna, choć nie na umyśle
Lubię czarne laski, o niej właśnie myślę”

 

 

1.    Numerem jeden naszego zestawienie jest Rompey z utworem „Passerati”. Piosenka w całości została poświęcona symbolowi luksusu Polski B, czyli Volkswagenowi Passatowi. Ten dodający prestiżu pojazd, będący symbolem wysokiego statusu materialnego właściciela przedstawiony został jako doskonały sposób na poderwanie wymarzonej dziewczyny.


„Każdy dobry chłopak z polskiej wsi,
wozi się passatem w TDI,
każda fajna niunia dobrze wie,
że w passacie dobrze bawi się”.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie