Przejedziesz 80 kilometrów na przebitej oponie

Bridgestone wprowadziła do sprzedaży rewolucyjne opony DriveGuard, które nawet po przebiciu umożliwiają jazdę z prędkością do 80 km/h na dystansie nawet 80 km.
Przejedziesz 80 kilometrów na przebitej oponie
27.04.2017
Michał Trocki

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek Profacts, w ciągu ostatnich czterech lat aż 60 proc. kierowców doświadczyło przebicia opony. Stres, bezsilność i stracony czas (nawet do trzech godzin!) – tak najczęściej podsumowują ten incydent.

Opony Bridgestone DriveGuard zostały zaprojektowane tak, by pasowały do niemal każdego samochodu osobowego. Podczas testów, jakie przeprowadzaliśmy na lotnisku w podpoznańskich Bednarach okazały się doskonałe na mokrej nawierzchni (nawet gdy pokrywała ja stojąca woda) oraz na suchej. Jednak ich największym atutem jest możliwość kontynuowania jazdy nawet gdy ciśnienie spadnie do 0 co sprawdziliśmy wbijając gwóźdź w boczną ścianke opony. Mimo takich uszkodzeń możemy jechać dalej przez 80 km z prędkością NIE WIĘKSZĄ niż 80 km/h.

 Dzięki wzmocnionym ścianom bocznym i żebrom chłodzącym, które ograniczają przegrzewanie, opona DriveGuard po przebiciu pozwala zachować pełną kontrolę nad samochodem i kontynuować jazdę z prędkością do 80 km/h na dystansie nawet 80 km. Odległość ta może się różnić w zależności od obciążenia pojazdu, temperatury zewnętrznej oraz tego, czy system TPMS jest aktywny.

 Rewolucyjne cechy opony to:
•    Kompatybilność z dowolnym samochodem osobowym, bez względu na markę i model. Dopasowanie opony Bridgestone DriveGuard nie ogranicza się do fabrycznych obręczy konkretnych marek czy modeli samochodów osobowych. Opony te można założyć w większości samochodów wyposażonych w system TPMS, stanowiący obowiązkowy element wyposażenia europejskich samochodów produkowanych od listopada 2014.

•    Skuteczność w przypadku dowolnego rodzaju uszkodzenia opony (także jej boku lub bieżnika) – w przeciwieństwie do innych rozwiązań zapewniających mobilność (np. uszczelniacze). Nowoczesna technologia opon DriveGuard wykorzystuje opatentowane rozwiązanie w postaci żeber chłodzących w połączeniu z nośnymi, wzmocnionymi ścianami bocznymi, które pozwalają kierowcy zachować kontrolę nad pojazdem po przebiciu opony i kontynuować bezpieczną i wygodną jazdę z prędkością do 80 km/h na dystansie nawet 80 km, Dzięki temu bez problemów można dojechać do celu lub do warsztatu.

•    Bezkompromisowość. Opona Bridgestone DriveGuard oferuje najlepszą w swojej klasie, bezkompromisową wydajność na mokrej nawierzchni, a także niskie opory toczenia, co potwierdza etykieta UE  (A dla mokrej nawierzchni i C dla oporów toczenia). Ponadto autorzy rankingu tygodnika Motor docenili przede wszystkim wszechstronność opony i doskonałe osiągi na mokrej nawierzchni. Nowy model Bridgestone okazał się bezkonkurencyjny w zakresie odporności na aquaplaning, jazdę po mokrym okręgu oraz prowadzenie podczas jazdy sportowej na mokrej nawierzchni.


Opony Bridgestone DriveGuard będą dostępne w Europie w dziewiętnastu letnich i jedenastu zimowych rozmiarach – od 185/65 R15 do 245/40 R18.

Polecane wideo

Przejedziesz 80 kilometrów na przebitej oponie.
Przejedziesz 80 kilometrów na przebitej oponie. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie