Goodyear i Rainer Zietlow zapisują się na kartach historii z nowym rekordem świata!

Goodyear i Rainer Zietlow zapisują się na kartach historii z nowym rekordem świata!
Fot. Goodyear
02.05.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Rainer Zietlow i Goodyear wspólnie uzyskali najlepszy w historii czas przejazdu z Dakaru do Moskwy. Niemiecki podróżnik, za kierownicą Volkswagena Amaroka V6 TDI wyposażonego w opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, pokonał liczącą 8000 km trasę w 3 dni, 4 godziny i 54 minuty.

Rozpoczęta w sobotę, 22 kwietnia 2017 roku, w Dakarze podróż wiodła przez dziesięć krajów. Rainer Zietlow, jadąc w towarzystwie rosyjskiego blogera Piotra Bakanowa i dziennikarza Georga Gloube'a, pokonał liczącą ponad 8000 kilometrów trasę w rekordowym tempie, docierając do Moskwy 25 kwietnia 2017 o godzinie 9:54 czasu lokalnego.

Jednym z kluczowych elementów sukcesu ekspedycji były opony Goodyear Wrangler All-Terrain Adventure, które kilka tygodni wcześniej zadebiutowały na rynku. Produkty amerykańskiego koncernu doskonale sprawdziły się na luźnych piaskach pustyni w regionie Sahel, a także potwierdziły swoją trwałość na drogach Europy Wschodniej.

„Bardzo się cieszymy z ustanowienia kolejnego rekordu. To była niebywała podróż, podczas której zmagaliśmy się z bardzo różnymi warunkami pogodowymi i drogowymi. Chciałbym podziękować mojemu sponsorowi - marce Goodyear - za wsparcie podczas tej podróży i dostarczenie niezawodnych opon Wrangler All-Terrain Adventure” powiedział Rainer Zietlow po przybyciu do Moskwy.

Wyprawie towarzyszył jeszcze jeden cel, wsparcie podopiecznych fundacji SOS Wioski Dziecięce w Senegalu, które niemiecki podróżnik odwiedził tuż przed próbą ustanowienia rekordu. Zebrane podczas wyprawy fundusze - 1500 euro, czyli około 20 eurocentów za każdy przejechany kilometr, pomogą zaspokoić najważniejsze potrzeby dzieci.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie