Coś dla Hondziarzy: nowy rekord na torze Nürburgring

Próba bicia rekordu okrążenia na torze Nürburgring zakończyła się ustanowieniem czasu 7 minut i 43,8 sekundy
Coś dla Hondziarzy: nowy rekord na torze Nürburgring
zdjęcie: Honda
26.04.2017
Rafał Jemielita

Komunikat prasowy sucho podaje: Po debiucie modelu produkcyjnego w 2017 roku na Salonie Samochodowym w Genewie, najnowsza Honda Civic Type R ustanowiła nowy rekord czasu okrążenia na północnej pętli toru Nürburgring dla samochodów z napędem na przednią oś. 3 kwietnia 2017 roku, gdzie przedprodukcyjny egzemplarz wykonał okrążenie słynnego na całym świecie toru w ciągu 7 minut i 43,8 sekundy.

zdjęcie: Honda

A trzeba byłoby dodać, że Civic Type R  ma nie tylko zmodyfikowany i udoskonalony, 2-litrowy silnik VTEC TURBO, osiągający moc maksymalną 320 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, ale też nowe, krótsze przełożenia sześciobiegowej skrzyni  i nowy pakiet aerodynamiczny Type R, który "zapewnia znakomitą stabilność przy wysokich prędkościach i najlepszą w tej klasie równowagę między siłami wznoszenia i docisku".

zdjęcie: Honda


Sztywna struktura nadwozia nowego Civica Type R jest o 16 kg lżejsza, niż w poprzednim modelu, a sztywność skrętną poprawiono o 38 proc., co zapewnia bardziej precyzyjne kierowanie i stabilność w zakrętach.

zdjęcie: Honda

Nowe, wielowahaczowe tylne zawieszenie zwiększa stabilność podczas hamowania i ogranicza przechyły nadwozia, umożliwiając późniejsze hamowanie przed wejściem w zakręt i pomagając w osiągnięciu wyższych prędkości podczas jego pokonywania.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie