Peugeoty 208 WRX jadą do Portugalii

Peugeoty 208 WRX jadą do Portugalii
Fot. Peugeot
20.04.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Kierowcy Teamu Peugeot Hansen pełni ambicji wyruszają do Portugalii na drugą rundę Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w rallycrossie. Głównym zadaniem Sebastiena Loeba i Timmy Hansena na torze w Montalegre będzie zdobycie jak największej liczby punktów.

 

W przeciwieństwie do toru w Barcelonie, którego nawierzchnia jest w przeważającej części asfaltowa, z jedynie niewielkimi partiami mocno ubitego szutru, tor w Montalegre ma zupełnie inną charakterystykę. Przeważają tu fragmenty szutrowe. Co więcej, ich znacznie luźniejsza nawierzchnia wymaga zupełnie innych ustawień zawieszenia.

 

Tor w Montalegreest znajduje się w górach północnej Portugalii, tuż przy granicy hiszpańskiej, na wysokości prawie 900 m n.p.m. Położenie to sprawia, że obiekt ten narażony jest na nagłe zmiany i załamania pogody. I rzeczywiście, dwie ostatnie edycje portugalskiej rundy mistrzostw odbyły się w ulewnym deszczu, a w 2013 roku podczas zawodów wystąpiły nawet opady śniegu. Z kolei w 2014 roku na torze świeciło niemal letnie słońce. Jaka pogoda czeka zawodników i widzów tym razem?

 

Sprawdź też: Poznań Motor Show 2017 - ofensywa SUV-ów na stoisku Peugeota

 

Zespół Team Peugeot Hansen starannie wykorzystał trzy tygodnie, jakie dzielą dwie pierwsze rundy sezonu. Realizował w tym czasie intensywny program rozwojowy Peugeotów 208 WRX 2017. W efekcie testów przeprowadzonych najpierw w Barcelonie, a następnie na torze Estering w północnych Niemczech, w autach zastosowane nowe elementy. Między innymi zmieniono tylny spojler, który wkrótce sprawdzi się w warunkach rywalizacji na torze.

 

Warto przypomnieć, że Team Peugeot Hansen oficjalnie wystawia dwa Peugeoty 208 WRX 2017, którymi jeżdżą Sebastien Loeb i Timmy Hansen. Celem zespołu jest walka tymi dwoma autami o tytuły Rallycrossowego Mistrza Świata w obydwu klasyfikacjach (zespołów oraz kierowców). Jednocześnie, zadaniem młodego Mistrza Europy Kevina Hansena, startującego Peugeotem 208 WRX w wersji 2016, jest zdobywanie doświadczenia w konkurencji z zawodnikami ze światowej elity rallycrossu.

 

Fot. Peugeot

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie