Mercedes Klasy S już po faceliftingu

Mercedes Klasy S już po faceliftingu
Fot. Mercedes
19.04.2017
Łukasz Kuźmiuk

Obecna generacja Mercedesa Klasy S została wprowadzona do produkcji w 2013 roku, więc nadeszła pora na odświeżenie modelu. Flagowy pojazd marki ze Stuttgartu zyskał kilka ważnych dodatków, które mają olbrzymie znaczenie w tej klasie aut. Co nowego pojawiło się w Klasie S po faceliftingu?

 

Zmiany w nadwoziu są ledwie widoczne, przez co laik może nawet nie zauważyć, że ma do czynienia z odmłodzoną "eską". Zmodernizowaną Klasę S najłatwiej poznać po przestylizowanych reflektorach i tylnych lampach, ale projektanci zmodyfikowali również zderzaki. Nieco więcej różnic można zauważyć we wnętrzu limuzyny. Pojawiły się nowe wzory kierownic, w których umieszczono touchpady do sterowania systemem multimedialnym i komputerem pokładowym. Zegary i ekran multimedialny pokryto jedną dużą taflą szkła, a sam system infotainment wzbogacono o kilka nowych funkcji.

 

 

Najważniejsze nowości pojawiły się jednak w zakresie bezpieczeństwa jazdy i elektronicznych systemów asystujących kierowcę. Mowa m.in. o systemach Active Distance Assist Distronic i Active Steering Assist, które jeszcze lepiej utrzymują bezpieczną odległość od pojazdów będących z przodu i korygują tor jazdy, a aktywny tempomat ma uwzględniać zakręty i skrzyżowania. To tylko kilka z nowych dodatków, a wszystkie zostały zamontowane w jednym celu - przybliżeniu Mercedesa Klasy S w kierunku samochodu autonomicznego. Być może następna generacja niemieckiej limuzyny już będzie samodzielnym pojazdem, więc warto powoli przyzwyczajać klientów do przyszłych rozwiązań.

 

Do gamy jednostek napędowych stosowanych w Klasie S wróciły 6-cylindrowe silniki rzędowe. Są to 3-litrowe turbodiesle w dwóch wariantach mocy: 286 KM (S350d) i 340 KM (S400d). Pojawiło się również benzynowe 4-litrowe podwójnie turbodoładowane V8 o mocy 470 KM, które będzie dostępne w wersji S560. Również 4-litrowe V8 z turbodoładowaniem, ale o mocy 612 KM, zastosowano w Mercedesie-AMG S63. Warto dodać, że to auto jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,5 s!

 

Odświeżony Mercedes Klasy S pojawi się w salonach jesienią bieżącego roku.

Polecane wideo

Mercedes Klasy S już po faceliftingu
Mercedes Klasy S już po faceliftingu - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie