Zlikwidowali samochodową „dziuplę” i zatrzymali złodzieja

Zlikwidowali samochodową „dziuplę” i zatrzymali złodzieja
Fot. Policja
13.04.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Do zatrzymania 39-letniego złodzieja samochodów doszło w miniony wtorek 11 kwietnia br. na terenie gminy Wołomin. Policjanci ustalili, że w Lublinie dokonał on kradzieży dwóch samochodów. W listopadzie 2016 r. mężczyzna ukradł Toyotę Corollę zaparkowaną przy ul. Wallenroda. Na tej samej ulicy 1 kwietnia 2017 roku ukradł Toyotę Auris. Na jego trop wpadli funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z KMP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej.

Tego samego dnia policjanci weszli jednocześnie na teren czterech posesji w gminie Wołomin. Na jednej z nich ujawnili tzw. dziuplę samochodową. W działaniach policjanci wspierani byli przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe. Mundurowi będą teraz ustalać m.in. od jakich pojazdów one pochodzą.

39-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Jak się okazało w przeszłości był karany za paserstwo. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie