Hyundai testował i30 N podczas serii wyścigowej VLN na torze Nurburgring

Hyundai testował i30 N podczas serii wyścigowej VLN na torze Nurburgring
Fot. Hyundai
12.04.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Hyundai i30 N, pierwszy z modeli sportowej linii N, pojawił się w niemal produkcyjnej wersji na wyścigach VLN (Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nurburgring). Inżynierowie Hyundaia z Namyang (Korea Płd.) oraz europejskiego centrum badawczo-rozwojowego marki w niemieckim Russelsheim, przeprowadzili testy auta przed wprowadzeniem modelu do sprzedaży w drugiej połowie roku.

 

Wyścigi VLN, odbywające się w wyjątkowo wymagających warunkach toru Nurburgring, to okazja do sprawdzenia samochodu w specyfikacji technicznej zbliżonej do ostatecznej wersji, a także zmierzenia się z samochodami innych producentów, zmodyfikowanymi na potrzeby VLN.

 

Fot. Hyundai

 

 

Chcemy, aby tworzona przez nas marka samochodów sportowych miała solidny rodowód wyścigowy. Tor Nurburgring to miejsce gdzie przeprowadziliśmy już większość testów i30 N łącznie z dopracowaniem nadwozia.” – powiedział Albert Biermann, szef działu rozwoju samochodów sportowych.

 

Dwa samochody biorące udział w wyścigu były wyposażone w dwulitrowe turbodoładowane silniki benzynowe, połączone z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi – taka sama specyfikacja zostanie zastosowana w wersji produkcyjnej i30 N. W trakcie wyścigu, kierujący samochodami inżynierowie szukali obszarów wymagających dalszego udoskonalenia oraz skoncentrowali się na dopracowaniu osiągów samochodu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie