Zwycięstwo Kuchara otwiera sezon Mistrzostw Polski w Rallycrossie

Aż 69 zawodników w siedmiu klasach zjawiło się na starcie inauguracyjnej rundy OPONEO Mistrzostw Polski w Rallycrossie zorganizowanej 9 kwietnia na Autodromie Słomczyn.
Zwycięstwo Kuchara otwiera sezon Mistrzostw Polski w Rallycrossie
10.04.2017
Michał Trocki

Tłumnie zgromadzeni na trybunie kibice wyczekiwali najbardziej widowiskowej klasy Supercars i od razu otrzymali danie główne: finał. Nerwów na wodzy nie utrzymał jeden z uczestników i faworytów do zwycięstwa: Mikołaj Otto, który popełnił falstart za co otrzymał karę drugiego przejazdu Joker Lap. Z pierwszego rzędu najszybciej ruszyli Tomek Kuchar i Marcin Gagacki, i to właśnie kierowca OPONEO Motorsport objechał urzędującego mistrza po zewnętrznej pierwszego zakrętu i przytrzymał go przed nawrotem. Kuchar nie potrafił znaleźć sposobu na Gagackiego i podjął decyzje o zjeździe na Joker Lap już na trzecim okrążeniu.

 

 

Jednak przez przednią szybę nadal widział Lancera w barwach OPONEO Motorsport, ale już prowadzonego przez Dariusza Topolewskiego. Na początku czwartego okrążenia Mitsubishi Lancer z numerem 6 przytrzymał Citroena C4 na dohamowaniu do pierwszego zakrętu, ale Tomek szybko awansował na drugie miejsce i zbliżał się do Gagackiego. Wicemistrz kraju na swojego Joker Lapa zjechał na ostatnim kółku i nie była to dobra decyzja, gdyż podczas powrotu na asfaltową nitkę toru był już daleko za Kucharem. Tomek rozpoczął więc sezon najlepiej jak mógł, ale na podium było aż dwóch zawodników OPONEO Motorsport: Marcin Gagacki i Dariusz Topolewski.

 

 

Tomasz Kuchar, zwycięzca klasy SuperCars:

 - Oprócz tego, że mam genialny zespół, to mam także konkurencyjnych rywali. Nie wszyscy pojawili się na pierwszej rundzie mistrzostw, ale poziom jaki prezentują chociażby Marcin Gagacki, Darek Topolewski, Mikołaj Otto, czy inni koledzy sprawia, że nie mogę się obijać za kierownicą, choć teoretycznie mam najlepszy samochód. Muszę mocno, mocno cisnąć, żeby z nimi wygrywać. Wyścig finałowy był niezwykle emocjonujący.

 

Marcin Gagacki, 2. miejsce w klasie SuperCars:

 - Jestem zadowolony z tej rundy, zwłaszcza, że mój sprzęt nieco odstawał od tego, jakim dysponują niektórzy konkurenci. Świetnie wychodziły mi starty, szczególnie ten w finale. Wytrzymałem ciśnienie, dobrze wykorzystałem prostą startową i wbiłem się w pierwszy zakręt przed Tomkiem Kucharem. Starałem się go umiejętnie blokować nie łamiąc zasad, czyli bez zmieniania kierunku jazdy więcej niż dwa razy. Potem wpadliśmy na szuter, gdzie Tomek jechał w kurzu, więc mogłem mu odjechać. Na kolejnym kółku wybrał Joker Lap i wpadł za Darka Topolewskiego, ale niestety w tej samej chwili mój samochód zaczął mieć problemy z chłodzeniem. W kwalifikacjach uszkodziłem chłodnicę i musieliśmy założyć seryjną, która nie dawała rady odpowiednio schłodzić silnika, więc po trzecim okrążeniu traciłem moc.

 

 

Klasyfikacja SuperCars po 1. rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross:

 

1. Tomasz Kuchar 24 pkt.

2. Marcin Gagacki 20 pkt.

3. Dariusz Topolewski 17 pkt.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie