Audi RS 3 LMS na specjalnym pokazie poprzedzającym Poznań Motor Show 2017

Audi RS 3 LMS na specjalnym pokazie poprzedzającym Poznań Motor Show 2017
Fot. Audi
06.04.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Audi RS 3 LMS swoją światową premierę miało podczas ubiegłorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu, a produkcja ruszyła pod koniec listopada. Audi Sport GmbH skonstruowało go specjalnie dla przeżywającej rozkwit kategorii samochodów turystycznych TCR, która znajduje sobie coraz więcej przestrzeni na światowych torach wyścigowych. To wyczynowy samochód, którego żywiołem są właśnie wyścigi na torze. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 4,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 240 km/h, a to za sprawą m.in. czterocylindrowego silnika TFSI o pojemności 2 litrów, generującego w wersji TCR moc 330 KM. Obszerny pakiet bezpieczeństwa zamontowany w Audi RS 3 LMS obejmuje zbiornik paliwa zbudowany zgodnie z przepisami FIA, klatkę bezpieczeństwa, fotel PS3, siatki wg. standardów FIA po obu stronach fotela oraz wyjście awaryjne w dachu.

 

Sprawdź też: Audi RS 3 LMS z impetem wchodzi w świat wyścigów TCR

 

Wyczynowe Audi stworzone zostało w zakładach Audi Sport GmbH w Neckarsulm. Ta spółka-córka Audi AG (do ubiegłego roku funkcjonująca pod nazwą quattro GmbH) buduje samochody sportowe o dużej mocy i tworzy najbardziej zaawansowane, motoryzacyjne rozwiązania techniczne. Swoją strategię opiera na czterech filarach: konstruuje i wytwarza całą gamę samochodów Audi typu R i RS, odpowiada za dostarczanie wyczynowych aut wyścigowych klientom zewnętrznym, czyli za program Audi Sport customer racing. Zajmuje się również indywidualizacją aut w programie Audi exclusive oraz produkcją i dystrybucją akcesoriów Audi Sport collection.

Samochód będzie można obejrzeć w dniach 6-9 kwietnia na głównej ekspozycji czterech pierścieni na Poznań Motor Show 2017.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie