Arkady P. Fiedler przejedzie samochodem elektrycznym przez całą Afrykę

Arkady P. Fiedler przejedzie samochodem elektrycznym przez całą Afrykę
Fot. Materiały prasowe
04.04.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Arkady P. Fiedler, polski podróżnik i wnuk pisarza Arkadego Fiedlera, zapowiedział nową wyprawę przez Afrykę. Tym razem jednak Fiat 126p zostanie w domu, a Arkady wyruszy przez kontynent standardowym samochodem elektrycznym. Trasa będzie wiodła z Kapsztadu w RPA do Europy. Start planowany jest na 2018 rok.

 

Arkady P. Fiedler rozpoczął swoje samochodowe przygody od podróży dookoła Polski Fiatem 126p, w ramach autorskiego projektu “PoDrodze”. Z tej wyprawy powstał film, a jazda Maluchem tak się spodobała, że podróżnik postanowił zaatakować Afrykę. Wyjazd, mimo wielu sceptyków, okazał się sukcesem. Po raz kolejny Arkady P. Fiedler przygotował filmową relację oraz dodatkowo książkę, a jego Maluch stał się prawdziwą ikoną na podróżniczych zlotach i spotkaniach. Po Afryce przyszedł czas na Azję i Maluch ponownie wraz z ekipą filmową wyruszył w długą podróż przez cały kontynenty.

 

Sprawdź też: Fiat 126p – samochód legenda

 

Fot. Arkady P. Fiedler

 

Kolejna afrykańska wyprawa już teraz stanowi wyzwanie. Nowy pojazd podróżnika nie będzie w żadnym stopniu zmodyfikowany lub specjalnie skonstruowany, aby ułatwić ekspedycję. Będzie to podstawowy model z salonu, jednak dokładny model jest jeszcze nieznany. Maluch wróci na światowe trasy podczas wyprawy “Po Drodze Ameryki”, ale prawdopodobnie dopiero w 2019 roku.

 

Projekt nazwa się "Electric Explorer African Challenge", zaś jego celem jest sam przejazd samochodem elektrycznym przez kontynent, a nie stworzenie serii telewizyjnej. Dlatego tym razem podróżnikowi nie będzie towarzyszyć dodatkowo ekipa filmowa i jej samochód. Do podróżnika na miejscu pasażera dołączy Albert Wójtowicz, fotograf, którego zadaniem będzie dokumentacja fotograficzna i filmowa podróży.

 

Arkady P. Fiedler

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie