Mazda MX-5 RF zdobyła główną nagrodę Red Dot 2017

Mazda MX-5 RF zdobyła główną nagrodę Red Dot 2017
Fot. Mazda
03.04.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Nowa Mazda MX-5 RF zdobyła nagrodę „Red Dot: Best of the Best” podczas gali Red Dot 2017. To już szósta nagroda Red Dot dla aktualnej generacji samochodów Mazda, hołdujących filozofii KODO. W 2015 roku oprócz MX-5 w wersji soft-top, nagrodzone zostały Mazda CX-3 i Mazda2 2015. W latach 2014 i 2013 nagrodę zdobyły Mazda3 i Mazda6.

Pierwsze w historii wcielenie stylistyki KODO w nadwoziu typu fastback, czyli Mazda RF z unikalnym, składanym automatycznie dachem typu hardtop, nie tylko wygląda fantastycznie, ale jest lekka i solidna. Otwieranie i zamykanie dachu to niesamowity 13-sekundowy pokaz.

 

Sprawdź też: Mazda MX-5 RF: pierwsza jazda [TEST]

 

Nagroda Red Dot jest przyznawana produktom spełniającym najwyższe standardy wzornictwa w swojej kategorii przez jury złożone  z 39 projektantów, wykładowców i redaktorów. Jurorzy wybierają 102 zwycięzców  „Best of the Best” spośród ponad 5500 zgłoszeń pochodzących z 54 krajów. Wśród nagradzanych cech są innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia, zawartość symboliczna i emocjonalna, jakość i ekologia. Mazda i pozostali laureaci oficjalnie odbiorą nagrody 3 lipca podczas gali w Aalto Theatre w Essen. Oprócz tego nagrodzone wzory będą wystawione w Red Dot Design Museum w Essen na największej światowej wystawie nowoczesnego wzornictwa. Wystawa trwa przez 5 tygodni po ceremonii przyznania nagród.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie