Polska premiera Arteona podczas Poznań Motor Show

Polska premiera Arteona podczas Poznań Motor Show
Fot. Volkswagen
31.03.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Arteon, plasujący się w gamie Volkswagena powyżej Passata, po raz pierwszy został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Już 4 tygodnie później czterodrzwiowe coupe zadebiutuje w Polsce podczas Poznań Motor Show w dniach 6-9 kwietnia 2017 r. Tego samego dnia sprzedawcy rozpoczną proces zbierania zamówień.

Volkswagen Arteon łączy elementy stylistyczne typowe dla samochodów sportowych z elegancją i przestronnością klasycznych limuzyn. Pięcioosobowe czterodrzwiowe coupe zostało zaprojektowane dla tych, którzy poszukują auta o sportowej sylwetce, ale funkcjonalnego w codziennym użytkowaniu i wyróżniającego się eleganckimi kształtami oraz wyposażonego w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Volkswagen wyposażył Arteona w mnóstwo innowacyjnych rozwiązań, między innymi w najnowszej generacji, sterowane gestami systemy multimedialne oraz w systemy wspomagające prowadzenie samochodu. Aktywny tempomat sczytuje ograniczenia ze znaków drogowych i odpowiednio przyhamowuje auto. Samochód wyhamuje samodzielnie przed przeszkodą, kiedy kierowca się zagapi, ponadto przejmie kontrolę nad autem i bezpiecznie się zatrzyma, gdy prowadzący np. zasłabnie. Nowością są także reflektory Arteona, które komunikują się z systemem nawigacyjnym, dzięki czemu zakręty są doświetlane, zanim samochód wjedzie w łuk drogi.

 

Pod maską Arteona znaleźć można silniki o mocy od 150 do 280 KM zapewniające znakomite osiągi. Nowy Volkswagen zaskakuje również sposobem eksploatacji – pierwszy przegląd zaplanowano dopiero po przebiegu 60 000 kilometrów. Jedyny koszt, który użytkownik Arteona będzie musiał ponieść do tego czasu będzie związany z wymianą oleju przy przebiegu ok. 30 000 km.

 

Pierwszego dnia Poznań Motor Show Volkswagen opublikuje cenniki Arteona. Dzień prasowy otworzy także nową szansę dla chcących zakupić ten model, bowiem Arteona będzie można zamówić w internecie. To pierwszy model Volkswagena oferowany w ten sposób. 30 egzemplarzy wraz z gwarancją otrzymania kluczyków na długo przed innymi już czeka na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Jest to jedyna możliwość, aby zamówić auto z pierwszej partii przeznaczonej na Polski rynek.

 

Oprócz awangardowego Arteona, w hali 3a na stoisku o powierzchni 1000 metrów Volkswagen zaprezentuje najnowsze modele ze swojej gamy, wśród nich całą paletę Golfów, w tym klasyczne hatchbacki, rodzinne kombi, hybrydę plug-in oraz ekstremalnie szybkiego Golfa R. Ten ostatni dysponuje silnikiem o mocy 310 KM, który do 100 km/h rozpędza auto w 4,6 sekundy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie