Co BMW szykuje na Poznań Motor Show 2017?

Co BMW szykuje na Poznań Motor Show 2017?
Fot. BMW
31.03.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Motywem przewodnim tegorocznego stoiska BMW na targach Motor Show w Poznaniu jest zrównoważona mobilność. Z prawie 120 000 sprzedanych zelektryfikowanych samochodów BMW jest światowym liderem wśród marek premium. W ofercie znajduje się 8 modeli z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in.

W Poznaniu po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć hybrydową wersje nowego BMW serii 5. Nowy model stawia na radość z jazdy, połączoną z napędem hybrydowym plug-in. W BMW 530e iPerformance kierowca ma do dyspozycji 4-cylindrowy silnik benzynowy o mocy 184 KM, silnik elektryczny o mocy 95 KM oraz wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 9,2 kWh. Zasięg na samym napędzie elektrycznym wynosi ok. 45 km, przy prędkości maksymalnej 140 km/h.

 

Sprawdź też: Zmiany osobowe w zespole projektowym Grupy BMW

 

Odwiedzający będą mogli także zobaczyć BMW i3 oraz i8 w specjalnej edycji przygotowanej we współpracy z Garage Italia Customs. W wyniku tej kooperacji powstały samochody bazujące na aktualnych modelach BMW i, w przykuwającym wzrok kolorze CrossFade.

Na gamę prezentowanych samochodów BMW składać się będą także pozostałe samochody linii iPerformance. Na Motor Show w Poznaniu znajdą się zatem: BMW x5, BMW serii 3, BMW serii 2 Active Tourer oraz BMW serii 7. Wszystkie napędzane jednostkami hybrydowymi typu plug-in.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie