Audi RS 3 LMS z impetem wchodzi w świat wyścigów TCR

Audi RS 3 LMS z impetem wchodzi w świat wyścigów TCR
Fot. Audi
28.03.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Nowe Audi RS 3 LMS staje na starcie swojego pierwszego sezonu. Ten wyścigowy samochód weźmie udział w czternastu seriach wyścigów, w tym w TCR International Series i w mocno obsadzonej ADAC TCR Germany. Obrońca tytułu mistrzowskiego TCR International Series, Stefano Comini, począwszy od sezonu 2017 zasiądzie za sterami niemieckiego sedana. Audi RS 3 LMS zdobyło także zaufanie ubiegłorocznych mistrzów serii ADAC TCR Germany, teamu Target Competition. Zespół zamówił w Neckarsulm aż cztery pojazdy.

 

Mistrz TCR International Series pierwszych dwóch sezonów serii (2015 i 2016), Stefano Comini, w sezonie 2017 zasiądzie za kierownicą Audi RS 3 LMS. Szwajcarski kierowca z numerem „1” na drzwiach swojego Audi, wystartuje w barwach belgijskiego teamu Comtoyou Racing. Sezon rozpoczyna się 1 kwietnia w gruzińskim Rustavi, a potem rozegranych zostanie szereg krajowych wyścigów TCR, m.in. w Belgii, we Włoszech, w Rosji, Portugalii, Hiszpanii i w Skandynawii.

 

Sprawdź też: Audi SQ5 i Audi R8 Spyder - mocne premiery Audi na Poznań Motor Show 2017

 

Seria ADAC TCR Germany rozpocznie się 28 kwietnia na torze w Oschersleben
i w tym roku rozłożona jest na siedem wyścigowych weekendów. Pośród startujących tam zespołów jest m.in. Target Competition, który tym samym rozpoczyna swą przygodę z Audi. Pochodzący z Andrian w Południowym Tyrolu team, w ubiegłym roku zwyciężył w klasyfikacji kierowców i zespołów niemieckiej serii TCR, a rok wcześniej w klasyfikacji kierowców i zespołów TCR International Series, czyli najbardziej prestiżowej spośród wszystkich serii TCR. W tej chwili, lista startowa ADAC TCR Germany to 41 samochodów, z czego piętnaście to Audi RS 3 LMS. Oprócz Target Competition, umowę z Audi zawarły również zespoły: Racing One, Prosport Performance, LMS Racing, Certainty Racing Team, Steibel Motorsport oraz German Flavours Racing.

 

Sprawdź też: Audi A3 Limousine: po niemiecku [TEST]

 

Audi RS 3 LMS to jednak nie tylko auto przeznaczone do europejskich i azjatyckich wyścigów serii TCR. Ten wyczynowy samochód o mocy 350 KM udowodnił też swoje znaczenie w pierwszych w tym sezonie wyścigach długodystansowych.


W styczniu, zespół Cadspeed Racing with Atech wygrał w klasie TCR podczas 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. W marcu natomiast, Bonk Motorsport już w pierwszym podejściu zwyciężył w tej samej klasie w 12-godzinnym wyścigu w Mugello. Audi RS 3 LMS zobaczyć będzie można także podczas największej niemieckiej imprezy wyścigowej – 24 godzin na Nürburgringu. Zmagania na tym wymagającym torze zaplanowano w dniach od 25 do 28 maja.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie