Lexus rozpoczyna działalność w Indiach

Lexus rozpoczyna działalność w Indiach
Fot. Lexus
27.03.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

W pierwszych miesiącach gama modeli Lexusa w Indiach obejmie trzy samochody dobrane pod kątem preferencji nabywców. Klienci będą mieli do wyboru hybrydowego SUV-a RX 450h, limuzynę z napędem hybrydowym ES 300h oraz luksusowego SUV-a LX 450d. Podczas uroczystości inauguracyjnej zaprezentowano także najnowszą generację modelu LS, która trafi do sprzedaży w 2018 roku.

Lexus uruchamia w Indiach cztery salony w miastach Delhi, Gurgaon, Bombaj i Bengaluru, a także centra obsługi posprzedażnej w Czandigarh, Hajdarabadzie, Cennaj oraz Koczin. Firma zamierza wprowadzić na indyjski rynek nowe standardy obsługi, których elementami są opiekunowie klientów i całodobowe centra telefoniczne.

 

Sprawdź też: Lexus LS500h: japońska ekolimuzyna

 

Sprzedawany w Indiach Lexus RX 450h jest wyposażony w hybrydowy napęd z 3.5-litrowym silnikiem V6, rozwijający łączną moc 313 KM, a także w koła z 18-calowymi obręczami ze stopów lekkich, które mają zapewnić większy komfort jazdy po indyjskich drogach niż standardowe 20-calowe obręcze. Lexus ES 300h to limuzyna z napędem hybrydowym opartym na 2.5-litrowym silniku benzynowym. Model ten należy do tej samej klasy pojazdów co dostępny w Polsce sedan Lexus GS. Lexus LX 450d, największy z SUV-ów japońskiego producenta, jest napędzany 4.5-litrowym, 269-konnym podwójnie doładowanym dieslem o maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm. Samochód jest oferowany w wersji pięciomiejscowej i siedmiomiejscowej.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie