Premiery Skody na salonie samochodowym w Genewie

Premiery Skody na salonie samochodowym w Genewie
Fot. Skoda
21.03.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Obecność Skody na Geneva Motor Show w dniach 7 - 19 marca 2017, obfituje w liczne premiery. W centrum uwagi na stoisku Skody są dwa warianty bestsellera marki – Octavia RS 245 o mocy 245 KM i odnowiona Skoda Octavia Scout. W Genewie zaprezentowano również Kodiaqa Scout, Skoda Kodiaqa Sportline, Rapida, Rapida Spaceback i zmodyfikowaną Skodę Citigo. Nie mniej ważną premierą jest prezentacja Skody Fabii z nowym silnikiem 1.0 TSI.
 
Światowa premiera Skody Octavii RS 245 oraz Skoda Octavii Scout

Skoda Octavia RS 245 z mocnym silnikiem i nowoczesną technologią zapowiada niesamowite wrażenia z jazdy. Kompaktowe auto o sportowym zacięciu przyspiesza do 100 km/h tylko w 6,6 sekundy. Auto o zwiększonej do 245 KM mocy dostępne jest jako hatchback i kombi. Octavia w nowej, flagowej wersji zaskakuje swoim designem.

Montowane tu standardowo obręcze ze stopów metali lekkich, pokryte błyszczącą czernią, posiadają średnicę 19 cali. System stabilizacji toru jazdy ESC współpracuje z elektronicznie sterowanym mechanizmem różnicowym, który także jest częścią wyposażenia standardowego.

Dyskretny, solidny wygląd charakteryzuje się specjalnymi wstawkami na zderzakach, nadkolach i progach drzwiowych oraz 17-calowymi felgami ze stopu metali lekkich. Standardowe wyposażenie obejmuje również "Pakiet na Bezdroża", światła do jazdy dziennej LED oraz światła tylne w kształcie litery C.

 

Fot. Skoda

 

Światowa premiera Skody Kodiaq Scout i Sportline

Czeski producent samochodów kontynuuje swoją ekspansję w segmencie SUV z nowym wariantem modelu Skoda Kodiaq Scout. Model wyposażony jest w napęd na wszystkie koła w standardzie, co podkreśla jego możliwości off-roadowe zarówno wizualnie jak i technologicznie.

Dla fanów aut o sportowym wyglądzie, czeski producent samochodów zaprojektował wersję Sportline jako elegancki i dynamiczny wariant SUV-a. Klienci mają do wyboru cztery wersje silnikowe: dwa silniki benzynowe TSI oraz dwa silniki wysokoprężne TDI od 150 KM do 190 KM.

Premiera zmodernizowanej Skody Rapid i Skody Rapid Spaceback

W Genewie Skoda Rapid Spaceback została zaprezentowana w sportowej wersji Monte Carlo. Szereg rozwiązań stylistycznych utrzymanych w kolorze czarnym nadaje autu sportowego charakteru. Patrząc na tył samochodu, opcjonalne dłuższe okno tylne jest bardziej efektowne, wizualnie przechodząc w czarną pokrywę bagażnika.

Premiera nowej Skody Citigo

Skoda Citigo i Skoda Citigo Monte Carlo zostały zaprezentowane w Genewie z całkowicie przeprojektowaną przednią częścią nadwozia i unowocześnionym wnętrzem. To miejskie auto dostępne jest w wersji trzy- lub pięciodrzwiowej, zachwyca dużą ilością miejsca, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą obsługą i szczególnie wydajnymi silnikami benzynowymi oraz tradycyjnie atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości.

 

Fot. Skoda

 

Premiera Skody Fabii z nowym 3-cylindrowym silnikiem 1.0 TSI

Nowy trzycylindrowy silnik dostępny będzie w Fabii w dwóch różnych wersjach. Jego aluminiowe tłoki i korbowody są tak wyważone, że silnik pracuje niemal bez tarcia, cicho i płynnie. Dzięki zwiększeniu ciśnienia wtrysku paliwa do 250 barów, obydwa warianty nowej jednostki 1.0 oferują lepsze osiągi od zastępowanych konstrukcji o pojemności 1.2 litra, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa o nawet 6%.

 

Materiał sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie