Suzuki pokazało nową generację Swifta na salonie samochodowym w Genewie

Suzuki pokazało nową generację Swifta na salonie samochodowym w Genewie
Suzuki Swift/fot. Suzuki
09.03.2017
Łukasz Kuźmiuk

Swift to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy, model Suzuki. Do dziś sprzedano łącznie 5,3 mln egzemplarzy japońskiego mieszczucha, a na trwającym obecnie salonie samochodowym w Genewie pokazano najnowszą generację auta.

 

Nowe Suzuki Swift mierzy 3840 mm długości, 1735 mm szerokości i 1495 mm wysokości, zaś rozstaw osi pojazdu wynosi 2450 mm. Oznacza to, najnowsze dziecko japońskiego producenta skróciło się o 10 mm, ale rozstaw osi powiększono o 20 mm. Bagażnik ma pojemność 265 litrów, co jest wynikiem aż o 54 litry większymi w porównaniu do poprzednika.

 

Sprawdź też: Suzuki Ignis: pierwsza jazda [TEST]

 

 

Najnowsza generacja Swifta będzie oferowana z wolnossącym silnikiem benzynowym Dualjet o pojemności 1.2 litra, generującym 90 KM i 120 Nm, a także litrowym turbodoładowanym "benzyniakiem" BoosterJet (110 KM i 170 Nm). Obydwie jednostki będą także występować w wersjach tzw. mild hybrid. Warto dodać, że w podstawowej konfiguracji nowe Suzuki Swift waży zaledwie 840 kg - to zasługa kuracji odchudzającej, dzięki której najnowsza generacja japońskiego mieszczucha jest aż o 120 kg lżejsza od poprzednika.

 

Suzuki chwali się systemami bezpieczeństwa, które znalazły się na pokładzie nowego Swifta. Są to m.in. układ reagowania przedkolizyjnego, system wspomagania hamowania awaryjnego, system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu, asystent świateł drogowych oraz adaptacyjny tempomat.

 

Nowe Suzuki Swift trafi do salonów w kwietniu bieżącego roku.

Polecane wideo

Suzuki pokazało nową generację Swifta na salonie samochodowym w Genewie
Suzuki pokazało nową generację Swifta na salonie samochodowym w Genewie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie