Volkswagen Arteon: następca modelu CC

Volkswagen Arteon: następca modelu CC
Volkswagen Arteon/fot. Volkswagen
08.03.2017
Łukasz Kuźmiuk

Podczas salonu samochodowego w Genewie Volkswagen zaprezentował zupełnie nowy model o nazwie Arteon. Pojazd ten jest następcą Volkswagena CC, czyli tak naprawdę Volkswagena Passata CC.

Arteon mierzy 4862 mm długości, 1871 mm szerokości i 1427 mm wysokości, a rozstaw osi w tym pojeździe wynosi 2841 mm. Pod względem stylistycznym najnowsze dziecko Volkswagena zaskakuje, gdyż nie prezentuje się tak nudno, jak jego rodzeństwo z Wolfsburga. Z profilu Volkswagen Arteon może przypominać Audi A5 Sportback, co jest niewątpliwą zaletą. Bardzo nietypowo prezentują się przednie lampy z wcięciem, dzięki czemu nie sposób pomylić 5-drzwiowego liftbacka z Passatem. Niestety wnętrze jest do bólu nudne, ale na szczęście bagażnik ma aż 563 litry pojemności.

 

Sprawdź też: Volkswagen Golf R Variant: bardzo szybkie kombi... [TEST]

 

Gama jednostek napędowych Volkswagena Arteona składa się z trzech silników benzynowych, 1.5 TSI (150 KM) i 2.0 TSI (190 KM i 280 KM) oraz dwulitrowych turbodiesli TDI w 150-, 190- i 240-konnych wariantach. Dwa słabsze "benzyniaki" standardowo są połączone z 6-biegową skrzynią manualną, zaś pozostałe motory standardowo zespolono z przekładnią automatyczną DSG i 7 przełożeniach.

 

Polecane wideo

Volkswagen Arteon: następca modelu CC
Volkswagen Arteon: następca modelu CC - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie