Lamborghini pokazało światu Huracana Performante

Lamborghini pokazało światu Huracana Performante
Lamborghini Huracan Performante/fot. Lamborghini
07.03.2017
Łukasz Kuźmiuk

O najbardziej hardcorowej wersji Huracana zdążyliśmy już napisać co nieco pod tym linkiem. Lamborghini Huracan Performante zdołało pobić czas okrążenia toru Nurburgring ustanowiony przez Porsche 918 Spyder, a to nie lada wyczyn. Co jeszcze wiemy o włoskim superaucie?

 

 

Lamborghini Huracan Performante przeszło kurację odchudzającą. W porównaniu do standardowego Huracana udało się zgubić 40 kg, a to za sprawą m.in. jeszcze szerszego wykorzystania włókna węglowego. Ponadto włoscy inżynierowie dorzucili elementy tzw. aktywnej aerodynamiki, czyli m.in. ruchome tylny spojler oraz ruchomy przedni splitter. To rozwiązanie pozwoliło wygenerować większą siłę dociskową, a tym samym poprawić prowadzenie wozu. Zmieniono również przedni i tylny zderzak, a końcówki układu wydechowego powędrowały na środek zderzaka.

 

 

Zajrzyjmy pod nadwozie. Wolnossący silnik benzynowy w układzie V10 o pojemności 5.2 litra generuje 640 KM i 600 Nm. Motor połączono z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną, a napęd jest przekazywany na wszystkie koła. Warto dodać, że inżynierowie pracujący nad Huracanem Performante usprawnili działanie przekładni, zmodyfikowali układ kierowniczy i dopracowali napęd na obie osie, by zwiększyć przyczepność auta w każdych warunkach. Najnowsze dziecko Lamborghini przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 s, od 0 do 200 km/h w 8,9 s, a jego prędkość maksymalna to 325 km/h.

Polecane wideo

Lamborghini pokazało światu Huracana Performante
Lamborghini pokazało światu Huracana Performante - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie