Nowe Audi RS5 Coupe

Nowe Audi RS5 Coupe
Audi RS5 Coupe/fot. Audi
07.03.2017
Łukasz Kuźmiuk

Ruszył tegoroczny salon samochodowy w Genewie, a to oznacza, że motoryzacyjny światek został zalany nowościami. Jedną z nich jest nowe Audi RS5 Coupe.

 

Najmocniejszy wariant Audi A5 wyróżnia się zmodyfikowanym wyglądem. W przodzie pojazdu dominują masywne wloty powietrza z typowymi dla modeli typu RS kratownicami o strukturze plastra miodu. Osłona chłodnicy "Singleframe" jest znacznie szersza i bardziej płaska niż w modelu bazowym. Obok reflektorów znajdują się dodatkowe, boczne wloty i wyloty powietrza, a opcjonalne reflektory diodowe Matrix odróżniają się od standardowych przyciemnioną ramką. Projektanci zdecydowali się również na poszerzenie nadkoli o 15 mm, natomiast w tylnej partii nadwozia pojawił się dyfuzor, owalne końcówki rur układu wydechowego oraz spojler zamontowany na klapie bagażnika. Audi RS 5 Coupe standardowo wyposażone jest w 19-calowe felgi - koła 20-calowe są opcjonalne.

 

 

Sprawdź też: Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro

 

Pod maską auta zagościła zupełnie nowa jednostka napędowa - 2.9 l TFSI V6 biturbo. Z motoru udało się wycisnąć 450 KM i 600 Nm (o 170 Nm więcej niż w poprzednim modelu). Silnik połączono z 8-biegową przekładnią automatyczną tiptronic, która przekazuje napęd na wszystkie koła. Moment obrotowy jest rozdzielany pomiędzy przednią a tylną osią w stosunku 40:60. Na życzenie Audi montuje sportowy mechanizm różnicowy tylnej osi. Nowe RS5 Coupe przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, a z opcjonalnym pakietem Dynamic może rozpędzić się do 280 km/h. Najnowsza generacja Audi RS5 Coupe waży 1655 kg, czyli o 60 kilogramów mniej niż poprzednik.

 

Nowe Audi RS5 Coupe pojawi się w salonach latem 2017 roku.

Polecane wideo

Nowe Audi RS5 Coupe
Nowe Audi RS5 Coupe - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie