20 elektrycznych taksówek Nissan Leaf wyjedzie na warszawskie ulice

20 elektrycznych taksówek Nissan Leaf wyjedzie na warszawskie ulice
Fot. Nissan
02.03.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Pierwsza partia 20 Nissanów Leaf już w marcu wyjedzie na stołeczne ulice w ramach taboru Electric Taxi – nowego przewoźnika opartego w stu procentach na flocie pojazdów elektrycznych.

Warszawski przewoźnik postawił na model Leaf z akumulatorem o pojemności 30 kWh, zapewniający zasięg do 250 km na jednym ładowaniu. Przekazanie pierwszej partii 20 pojazdów odbyło się 1 marca w Centrum Badawczym PAN w Jabłonnie, a kluczyki do floty uroczyście przekazał Robert Prusiński, dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales CEE.

Leaf 30 kWh w standardowym wyposażeniu posiada między innymi automatyczną klimatyzację, podgrzewane przednie i tylne siedzenia, podgrzewaną, pokrytą skórą kierownicę, przednie i tylne szyby sterowane elektrycznie, a także komputer pokładowy ze wskaźnikiem Eco, pozwalający na śledzenie postępów w ekologicznej jeździe. Przejechanie 100 km tym autem kosztuje około 9 zł. Między innymi te argumenty przekonały korporację taksówkową do wyboru tego modelu. Prezes Electric Taxi, Zbigniew Kołodziejczyk, zaznaczył, że to właśnie taksówkarze spędzający całe dnie w samochodzie są jedną z najbardziej wymagających grup kierowców.

Obecnie w Polsce działa 305 stacji ładujących. W 2020 roku ma być już ponad 6,5 tys. zwykłych stacji ładowania oraz ponad 300 stacji szybkiego ładowania. Wymaga to inwestycji o wartości nawet do 500 mln zł.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie