Nowa Toyota C-HR zdobyła 5 gwiazdek Euro NCAP

Nowa Toyota C-HR zdobyła 5 gwiazdek Euro NCAP
Źródło: materiały prasowe
02.03.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Nowa Toyota C-HR zdobyła najwyższą ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP. Model uzyskał bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych oraz w badaniach skuteczności działania systemów bezpieczeństwa czynnego.

Ochrona kierowcy i dorosłych pasażerów została oceniona aż na 95 procent. Za bezpieczeństwo dzieci C-HR uzyskał 77 procent, natomiast za ochronę przechodniów przed skutkami zderzenia 76 procent. Systemy bezpieczeństwa czynnego zdobyły 78 procent za skuteczność. W raporcie Euro NCAP Toyota C-HR uzyskała bardzo dobre wyniki przy zderzeniu czołowym. Maksymalną liczbę punktów samochód zdobył za uderzenie boczne oraz za trudny test w zderzeniu bokiem ze słupem.

 

Sprawdź też: Toyota i Shell chcą rozbudować sieć punktów tankowania wodoru w Kalifornii

 

 

Toyota postawiła sobie za cel udostępnienie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa czynnego jak najszerszej grupie kierowców, dlatego pakiet Toyota Safety Sense w zaawansowanej wersji jest dostępny w standardzie we wszystkich wersjach wyposażenia Toyoty C-HR. W jego skład wchodzą: układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych (PD), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (LDA + SC) automatyczne światła drogowe (AHB) i aktywny tempomat (ACC). Dodatkowo układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA) jest dostępny od wersji Premium.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie