Nowe oesy Rajdu Polski

23 odcinki specjalne, w tym dwie całkowicie nowe próby. Najlepsi rajdowcy świata zawitają do Polski na przełomie czerwca i lipca.
Nowe oesy Rajdu Polski
fot.: rajdpolski.pl
02.03.2017
Michał Trocki

Sześć odcinków specjalnych znanych z ubiegłego roku nie zostało zmienionych. Poza lubianą przez kibiców rywalizacją na torze Mikołajki Arena, dotychczasowy przebieg zachowały próby Chmielewo, Wieliczki, Świętajno, Stare Juchy i Gołdap. Zupełnie nowe są oesy Pozezdrze oraz Orzysz, a pozostałe poddano modyfikacjom lub wróciły do harmonogramu rajdu po rocznej lub dłuższej przerwie.

 

- W tegorocznej edycji rajdu nie zaplanowaliśmy odcinków oddalonych o ponad 100 kilometrów od bazy i tym samym nie ma potrzeby organizowania dodatkowego serwisu. Każdego dnia park serwisowy w Mikołajkach będzie więc miejscem tętniącym życiem także pomiędzy poranną i popołudniową pętlą oesów. Piątkowe odcinki to powtórka z ubiegłego roku, ale w harmonogramie rajdu znalazły się także dwie zupełnie nowe próby sportowe, a inne zostały zmienione. Tak będzie również w przypadku oesu Paprotki, który w tym roku zakończy rywalizację jako Power Stage.  – powiedział Jarosław Noworól, dyrektor 74. Rajdu Polski

 

 

Uroczysty start nastąpi w czwartek, 29 czerwca o godz. 16:00 w centrum Mikołajek. Jeszcze tego samego dnia, o godz. 19:08 kibice będą mieli okazję podziwiać początek rywalizacji na torze Mikołajki Arena. Załogi będą rywalizowały parami, a bezpośrednio po zakończeniu OS-1 samochody przejadą do Parku Zamkniętego.

 

W piątek 30 czerwca zaplanowano 9 odcinków specjalnych o długości 119 kilometrów. Na zakończenie dnia o godz. 19:30 rywalizujące załogi po raz drugi stoczą pojedynek o zwycięstwo na torze Mikołajki Arena.

 

Kolejnych 9 oesów, ale tym razem liczących ponad 164 kilometry zostanie rozegranych w sobotę 1 lipca. Cztery z nich będą przejeżdżane dwukrotnie, w tym najdłuższy odcinek w rajdzie - Kruklanki (OS-14 i OS-18). Dzień zakończy trzecie spotkanie na Mikołajki Arenie. W sobotę na zawodników czeka pierwszy z całkowicie nowych odcinków w rajdzie, dwukrotnie pokonywane Pozezdrze (23,80 km).

 

W niedzielę 2 lipca zawodnicy przejadą ostatnie 4 odcinki 74. Rajdu Polski w tym kończący rywalizację Power Stage w nowej lokalizacji (OS-23, Paprotki-2) z dodatkowymi punktami (5-4-3-2-1) dla pierwszych pięciu zawodników. Tego dnia poznają również drugi z nowych odcinków – Orzysz (10,50 km). Meta rajdu, podobnie jak uroczysty start, także zostanie ulokowana w urokliwym centrum Mikołajek.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie