Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid – najmocniejszy model w gamie Porsche

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid – najmocniejszy model w gamie Porsche
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid/fot. Porsche
24.02.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Porsche właśnie zaprezentowało pierwsze zdjęcia modelu Panamera Turbo S E-Hybrid i zdradziło kilka informacji dotyczących auta. Hybrydowa limuzyna typu plug-in została wyposażona w podwójnie turbodoładowany 4-litrowy motor V8 połączony z silnikiem elektrycznym. Łącznie jednostka napędowa generuje aż 680 KM i 850 Nm, dzięki czemu ekologiczna Panamera przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,4 s i może rozpędzić się nawet do 310 km/h. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej przekładni automatycznej PDK.

 

Sprawdź też: Porsche wytypowało pięć najlepiej brzmiących modeli [WIDEO]

 

Producent twierdzi, że w cyklu pomiarowym NEDC Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid zużywa średnio 2,9 l benzyny na 100 km. Zasięg modelu w trybie czysto elektrycznym sięga 50 km, a naładowanie akumulatora litowo-jonowego o pojemności 14,1 kWh zajmuje 6 godzin. Przy korzystaniu z opcjonalnej ładowarki pokładowej o mocy 7,2 kW zamiast standardowej 3,6 kW i gniazda 230 V (32 A zamiast 10 A) czas ten zostaje skrócony do 2,4 godziny.

 

 

Standardowe wyposażenie Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid to m.in. ceramiczne hamulce, adaptacyjne pneumatyczne zawieszenie, aktywny mechanizm różnicowy, sportowy układ kierowniczy, 21-calowe koła, a także postojowy układ klimatyzacji. Wariant przedłużony w standardzie jest wyposażony także w skrętną tylną oś.

 

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie (7-19 marca 2017 r.). Auto trafi na europejskie rynki w lipcu bieżącego roku. Od samego początku czterodrzwiowe gran turismo będzie dostępne również w wersji Executive, z rozstawem osi wydłużonym o 150 mm. Model Panamera Turbo S E-Hybrid wyceniono na minimum 903 630 zł, zaś za Panamerę Turbo S E-Hybrid Executive trzeba będzie zapłacić co najmniej 968 780 zł.

Polecane wideo

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid – najmocniejszy model w gamie Porsche
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid – najmocniejszy model w gamie Porsche - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie