Pojawił się zwiastun filmu "McLaren"

Pojawił się zwiastun filmu "McLaren"
Źródło: YouTube
24.02.2017
Łukasz Kuźmiuk

McLaren - to słowo zna większość motoryzacyjnych maniaków, bowiem tak nazywa się jeden z najsłynniejszych obecnie producentów superaut. Ponadto McLaren jako firma ma własny zespół Formuły 1, startujący w tej serii od kilkudziesięciu lat. Nie wszyscy jednak znają osobę, która stworzyła brytyjskie przedsiębiorstwo i rozsławiła je na całym świecie. Mowa o Bruce'ie McLarenie - kierowcy wyścigowym i konstruktorze, który w obydwu dziedzinach odniósł duże sukcesy.

 

Bruce McLaren urodził się 30 sierpnia 1937 roku w Nowej Zelandii, gdzie już od najmłodszych lat miał styczność z autami (rodzice prowadzili warsztat samochodowy). Los sprawił, że 14-letni Bruce wstąpił na ścieżkę wyścigów samochodowych, w których wyróżniał się talentem. Jego kariera potoczyła się na tyle szybko i sprawnie, że już w wieku 22 lat wygrał swój pierwszy wyścig F1 (Grand Prix Stanów Zjednoczonych). W roku 1963 Nowozelandczyk założył firmę Bruce McLaren Motor Racing Ltd, która istnieje do dziś właśnie pod nazwą "McLaren". Niestety życie Bruce'a zostało przerwane 2 czerwca 1970 roku, kiedy to podczas testu swojego nowego auta na torze Goodwood w Wielkiej Brytanii z pojazdu oderwał się tylny spojler, a maszyna wypadła z toru.

 

W internecie pojawił się zwiastun filmu poświęconego Bruce'owi McLarenowi. Niestety data premiery nie jest jeszcze znana i nie wiadomo czy produkcja trafi do polskich kin. Mamy nadzieję, że Polacy również będą mogli obejrzeć dzieło poświęcone jednej z najważniejszych osób w historii motoryzacji.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie