Nissan dostarczy 200 samochodów elektrycznych na potrzeby car-sharingu we Wrocławiu

Nissan dostarczy 200 samochodów elektrycznych na potrzeby car-sharingu we Wrocławiu
Nissan Leaf/fot. Nissan
20.02.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Nissan, lider globalnego rynku samochodów elektrycznych oraz producent najpopularniejszego pojazdu elektrycznego na świecie – Nissana Leaf – został wybrany na dostawcę pojazdów na potrzeby największego miejskiego systemu car-sharingu w Polsce. Docelowo w ramach projektu po ulicach Wrocławia jeździć będzie łącznie 200 w pełni elektrycznych Nissanów Leaf i e-NV200.

Mieszkańcy Wrocławia dostaną do użytku 190 osobowych Nissanów Leaf oraz 10 dostawczych e‑NV200. Pierwszy z nich jest pionierem rynku samochodów elektrycznych. W 2011 roku jury prestiżowego konkursu World Car of The Year przyznając mu tytuł określiło go mianem auta, które „otwiera drzwi do elektrycznego świata”. Łatwa obsługa, komfort, cisza, brak wibracji, duży zasięg, a do tego wyjątkowo niskie koszty eksploatacji – to wszystko sprawia, że Nissan Leaf jest idealnym rozwiązaniem do miasta.

Dostawczy e-NV200 to w pełni elektryczny samochód użytkowy o zasięgu do 170 km. Mimo kompaktowych gabarytów, ułatwiających poruszanie się po mieście, oferuje aż 770 kg ładowności oraz możliwość przewiezienia dwóch europalet. Model występuje także jako 5- lub 7‑miejscowy samochód osobowy.

 

Sprawdź też: Nissan e-NV200 najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Europie

 

Auta będą mogły zostać wypożyczone i zwrócone w dowolnych punktach na terenie miasta i będą dostępne przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Rezerwacji będzie można dokonać przy pomocy strony internetowej lub dedykowanej aplikacji mobilnej, która pozwoli sprawdzić dostępność poszczególnych pojazdów na terenie miasta. Istotne jest również to, iż samochody będą mogły wjechać tam, gdzie „zwykłe” auta mają zakaz. Jednocześnie transport zakupów o dużych gabarytach np. ze sklepu nie będzie sprawiał większych problemów dzięki możliwości wypożyczenia dostawczego e-NV200.

 

Samochody elektryczne z miejskiej wypożyczalni będą we Wrocławiu traktowane priorytetowo - miasto udostępnieni im buspasy oraz na stałe zarezerwowane miejsca parkingowe w centrum. Koszt przejazdu ma wynosić około 1 zł za minutę. Warto podkreślić, że wynajmujący nie będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z opłatą za paliwo, parking czy ubezpieczenie. Pojazdy będą dodatkowo wyposażone w system monitorowania.

 

Wdrożeniem oraz utrzymaniem systemu wypożyczalni zajmie się firma Enigma.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie