5 powodów, by kupić Fiata Seicento!

5 powodów, by kupić Fiata Seicento!
Fot. Fiat
19.02.2017
Łukasz Kuźmiuk

Ostatnie kilka dni sprawiły, że znów przypomnieliśmy sobie o Fiacie Seicento - oczywiście ma to związek z wypadkiem premier Beaty Szydło. To włoskie autko, stworzone z myślą o użytkowaniu w mieście, kilkanaście lat temu było wozem, o którym marzyła większość kobiet. Mały, zwrotny i tani w eksploatacji Fiat zyskał sympatię Polaków, jednak jakiś czas temu Seicento popadło w niełaskę i coraz rzadziej można je spotkać na polskich ulicach. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej Fiacikowi i poniżej prezentujemy pięć powodów, dla których warto stać się właścicielem Fiata Seicento.

 

1. Fiat Seicento może być przepustką do świata rajdów. To jeden z najczęściej wybieranych pojazdów do startów w KJS-ach oraz niskobudżetowe rozwiązanie na starty w rajdach.

 

 

Chociaż czasami rajdowe Seicento potrafi zaskoczyć.

 

 

2. Włoski mieszczuch daje sobie radę w każdych warunkach i nic nie jest w stanie go zatrzymać. Nawet zaciągnięty hamulec ręczny.

 

 

3. Z Fiata Seicento można zrobić petardę na czterech kołach. Naprawdę!

 

 

A gdy wstawi się silnik z turbosprężarką, mały Fiacik może upokorzyć znacznie mocniejsze auta.

 

 

4. Części do Fiata Seicento są śmiesznie tanie. Niektóre z nich można zrobić samodzielnie.

 

 

5. Fiat Seicento to niezwykle "bezpieczny" wóz, którego nie doceniła nawet organizacja Euro NCAP. Auto jest w stanie wyjść bez żadnego zadrapania w starciu z opancerzonym Audi A8 L Security.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie