Latvala pierwszy w Rajdzie Szwecji

Kierowca Toyoty jest liderem Rajdowych Mistrzostw Świata
Latvala pierwszy w Rajdzie Szwecji
Fot. Toyota
13.02.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Jari-Matti Latvala wygrał Rajd Szwecji, drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. Jest to pierwsze zwycięstwo Toyoty w rajdzie FIA WRC od Rajdu Chin w 1999 roku.

Jari-Matti Latvala objął prowadzenie po sobotnim super odcinku specjalnym, podczas którego Thierry Neuville uszkodził układ kierowniczy w swoim Hyundaiu i20 Coupe WRC. W niedzielę prowadzący Yarisa WRC Latvala wygrał trzy oesy i dojechał na metę jako pierwszy, zdobywając pierwszą wygraną dla Toyota Gazoo Racing World Rally Team i 44. zwycięstwo Toyoty w rajdzie WRC. Łącznie Jari-Matti Latvala wygrał 6 odcinków specjalnych: SS1, SS4, SS13, SS16, SS17 i SS18. Było to jego 17. zwycięstwo w karierze, 4. w Rajdzie Szwecji i pierwsze od Rajdu Meksyku 2016.

 

Fot. Toyota

 

Juho Hänninen ukończył rajd pomimo piątkowego wypadku. W niedzielę fiński kierowca nie miał żadnych problemów i zdobył punkty w klasyfikacji producentów, przyczyniając się do awansu Toyoty na drugie miejsce. W tabeli kierowców liderem po dwóch rajdach jest Jari-Matti Latvala, który wyprzedził Sebastiena Ogiera.

 

Sprawdź też: Pierwszy samochód rajdowy Toyoty

 

Latvala zaczął niedzielny etap z 3,8-sekundową przewagą nad zawodnikiem startującym z drugiego miejsca. Wygranie 3 oesów, w tym Power Stage’a, przypieczętowało jego przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Juho Hänninen zajął 23. miejsce i kontynuował testy ustawień samochodu z myślą o przyszłych rajdach.

Trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Świata to Rajd Meksyku trwający od 9 do 12 marca. Będzie to pierwsza w tym roku runda WRC na drogach szutrowych i pierwsza przy wysokich temperaturach. Większość odcinków specjalnych znajduje się na dużych wysokościach, podczas których silniki muszą sobie radzić z mniejszym stężeniem tlenu.

 

Fot. Toyota

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie