Jak wygląda malowanie kasku aerografem?

Jak wygląda malowanie kasku aerografem?
Fot. Facebook (www.facebook.com/aerografparczewski/videos/1448007725262442/)
10.02.2017
Łukasz Kuźmiuk

Aerograf to specyficzne urządzenie. Niby działa podobnie do pistoletu lakierniczego, jednak jest o wiele precyzyjniejszym narzędziem, które pozwala na bardziej artystyczne podejście do malowania lakierami. Pewnie widzieliście już ciężarówki upiększone właśnie za pomocą aerografu, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Można nim pomalować także m.in. samochody, a nawet kaski.

 

Aerografik od kasków

 

Piotr Parczewski to bodajże najsłynniejszy polski aerografik zajmujący się tematyką około motoryzacyjną. Ten uzdolniony artysta ma niesamowity talent, a kaski, które wyszły spod jego ręki, cieszą się uznaniem i są obiektami zazdrości wśród motocyklowej braci. Tak naprawdę, po metamorfozie przeprowadzonej przez Piotra "garnki" stają się małymi dziełami sztuki - aż szkoda ich używać na co dzień.

 

Jak maluje się kaski za pomocą aerografu?

 

Praca z aerografem wymaga olbrzymiej precyzji i wyczucia. Jedna źle przyklejona warstwa ochronna, jedna źle położona warstwa koloru, a nawet jedno złe przesunięcie urządzeniem mogą przysporzyć kłopotu lub całkowicie popsuć dotychczasowe efekty pracy. Jak dokładniej przybiega proces malowania aerografem? Zobaczcie na poniższym filmiku:

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie